Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kapınıza Kadar Doktor Getiren Medicast’in Yeni Sahibi Belli Oldu

Kapınıza Kadar Doktor Getiren Medicast’in Yeni Sahibi Belli Oldu
Kubilay Han Uluerim

Hastanelerin evlere doktor gönderme geleneğini geri getiren Medicast firması, Washington merkezli Providence St. Joseph Health tarafından satın alındı.

“Medicast’in Providence bünyesine katıldığını duyurmaktan heyecan duyuyorum. Providence’ın teknolojimizde ve ekibimize verdiği değerden dolayı çok mutluyuz; platformumuza muazzam özellikler eklemeyi düşünüyoruz. Providence, sağlık hizmetlerini dijital  çağa taşıdıkça Medicast platformu hastaların sanal ortamda ve yüzyüze daha iyi bir hizmet alması için önemli bir rol oynayacaktır.”

– Medicast

photo-1-1

Medicast 2012 sonlarına doğru kurulmuş ve 2013 yılında Miami, Los Angeles ve San Diego şehirlerinde hizmet vermeye başlamış bir firma. Daha sonra Sprint’in mobil sağlık destek projesine katılan Medicast, önceden StartUp Health bünyesindeydi. Hastaların istedikleri zaman evlerine doktor çağırmalarına olanak tanıyan Medicast’ın mobil uygulaması, fonlama kampanyası sırasında topladığı para ile büyümeye devam etmiş ve şu anki konumuna ulaşmıştır.

Medium’da yayımlanan bildiriye göre; Medicast’in iş hayatına başladığında doğrudan tüketici odaklı çalıştığı belirtiliyor. Lakin daha sonra stratejisini değiştiren firma birçok sağlık kurumu ile çalışmaya başlamış. Bu kurumların sonuncusu: 18 aydır Medicast ile çalışan ve sonunda firmayı bünyesine katan Providence St. Joseph.

Submit a Comment