Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

HeyDoc! ile Oturduğunuz Yerden Doktorlara Ulaşmanız Mümkün

HeyDoc! ile Oturduğunuz Yerden Doktorlara Ulaşmanız Mümkün
Kubilay Han Uluerim

Hastaların acil olmayan tıbbi durumlar için doktorlarla görüşmesini sağlayan yeni tele-tıp uygulaması HeyDoc! sanal pazarlara sürüldü.

Bildiğiniz gibi geleneksel doktor randevularının en büyük problemlerinden birisi zaman israfına neden olmaları. Özellikle şikâyetiniz basit bir semptoma dayanıyorsa ve kolay bir çözümü varsa saatlerce trafikte beklemek hiç de hoş bir durum değil. Lakin yeni çıkan HeyDoc! uygulaması sayesinde kızarıklık, halsizlik, ateş, mide bulantısı, karın ve baş ağrısı gibi basit rahatsızlıklarınız varsa randevu almadan hızlıca bir doktorla görüşebiliyorsunuz.

App Store ve Google Playstore üzerinden indirilebilen bu tele-tıp platformu ihtiyacınız olan uzmana en kısa zamanda ulaşmanız için elinden geleni yapıyor. Kullanıcılar kayıt olduktan sonra istedikleri uzmanlığı seçerek bir doktora ulaşabiliyor, bunu yaparken diğer hastaların değerlendirme yorumlarını okuyabiliyorlar. Görüşmek istedikleri doktora mesaj yollayan hastalarla en kısa zamanda iletişime geçiliyor ve görüşme başlatılıyor. Ayrıntılı bilgi edinmek isteyen doktorlar bu süreçte yara, kızarıklık, morluk veya şişlikler için hastadan fotoğraf veya daha önceden yapılan tahlil sonuçlarını talep edebiliyorlar. Muayene sonucu teşhis koyuluyor ve hastalar bu yazışmaların tamamını dilediklerinde tekrar okuyabiliyorlar. Bunların hepsi tabii ki güvenli bağlantı sınırları içerisinde yapıldığı için hastaların hiçbir kişisel bilgisi ifşa edilmiyor.

banner1

Bu teknolojinin arkasında kardeş ve ortak olan yatırımcı ikili Salah ve Ahmad Al-Hidiq bulunuyor.

“Vaziyetin ciddiyetinin belli olmadığı durumlarda hastaların hızlıca bir doktora erişmesine yardım edebileceğiz. HeyDoc! var olan fiziksel muayenelerin yerine geçmeyecek fakat basit konularda ikincil bir seçenek olarak yerel ve küresel doktorlara ulaşabileceğiniz bir platform olacak.”

– Ahmad Al-Hidiq

Submit a Comment