Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Alibaba, Dijital Sağlık Sektöründe Büyümek İçin 20 Firmayla Ortaklığa Girdi!

Alibaba, Dijital Sağlık Sektöründe Büyümek İçin 20 Firmayla Ortaklığa Girdi!
Kubilay Han Uluerim

Çinli e-ticaret devi Alibaba Group’un sağlık üzerine çalışan yan şirketi Alibaba Health Information Technology, yaptığı son açıklamada tıbbi cihaz üreten 20 firmayla ortaklaşarak yeni bir akıllı sağlık programına başladığını duyurdu. Ortaklığa girilen firmalar arasında Sinocare, Haier Medical Technology, Kangsheng Health Management Consulting, Yuyue Medical Equipment and Supply, Bayer Healthcare ve Omron gibi birçok ünlü isim bulunuyor.

Resmi açıklamaya göre bu program mobil internet, büyük veri ve akıllı cihazlardan elde edilen sağlık verilerini GPRS, Bluetooth ve Wi-Fi kullanarak çevrimiçi bir platforma yükleyecek. Bu veriler otomatik olarak sağlık hizmetleri konusunda trend raporları çıkaracak ve hizmet verenleri destekleyecek.

AliHealth, bu program kapsamında tüketicilere bir kişisel sağlık kaydı idare platformu sunacak. Bu platform üzerinden kendi sağlık verilerini kontrol edebilen kişiler aynı zamanda daha sağlıklı bir yaşam için tavsiyeler alacaklar. Böylece tüketicilerin kendi sağlıklarını her ortamda idare edebilme kabiliyeti artacak.

Söylenilene göre AliHealth’in ortaklaştığı tıbbi cihaz firmalarının ürünlerini kullanan tüketiciler çeşitli avantajlara sahip olacaklar. Örneğin glikoz ve kan basıncı ölçen cihazları kullanan kişiler bu verileri AliHealth mobil uygulamasına yükleyip çeşitli raporlar çıkarabilecekler. Raporları takip eden hemşireler ve aile fertleri, bu sayede gerekli olduğunda erken müdahalede bulunabilecekler. Ek olarak AliHealth’in beslenme uzmanları ve doktorlarla anlaşarak tele-tıp hizmeti vereceği de açıklananlar arasında.

 

Kaynak:

Submit a Comment