Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Avon’dan Meme Kanserine Dikkat Çeken Uygulama

Avon’dan Meme Kanserine Dikkat Çeken Uygulama
Fatma Selin Nazik

Meme kanseri kadınlarda görülen kanser tipleri arasında birinci sırada yer almaktadır. Hayat boyu her 8 kadından biri bu kanser türüne yakalanıyor. Kadınlarımız için büyük bir tehlike oluşturan bu kanser türü son yıllarda erkeklerde de görülmeye başlandı.

Kadınların korkulu rüyası olan Meme Kanseri ile mücadele için firmalar çeşitli kampanyalar yapmaktalar. Bu firmalardan biri olan Avon, 18 yıldır sürdürdüğü ‘Meme Kanseri ile Mücadele’ projesi ile her yıl yeni bir farkındalık projesi ortaya atıyor. Her yıl geniş bir katılımla gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Pembe Yürüyüş etkinliğinden yola çıkarak, bu yıl ‘’Pembe Hareket’’ adlı bir mobil uygulamayı hayata geçiriyor. Avon, bu ‘’Pembe Hareket’’ mobil uygulaması ile meme kanserine karşı sürdürdüğü mücadeleye yepyeni bir soluk getirecek.

avon

Pembe Hareket hem bir spor hem de sağlıklı yaşam uygulamasıdır. İsteyen herkesin Android ve IOS mobil cihazlarına ücretsiz olarak indirebileceği Pembe Hareket uygulaması; kişinin gün boyu yürüdüğü ya da koştuğu mesafeyi ölçebilecek. Avon, Türkiye’de her yıl 30 bin kadının meme kanserine yakalandığını dikkate alarak, kadınlarda meme kanserine olan bilinçliliği arttırmak için 30 bin kilometre hedefi koyuyor ve 30 bin kilometre hedefi tamamlanana kadar kullanıcıların yürüdüğü kilometre başına da 1 TL bağış yapacak.

Submit a Comment