Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Masa Başı İşinizde Spor Yapmanız Mümkün

Masa Başı İşinizde Spor Yapmanız Mümkün
Can Aytı

Teknolojideki gelişmeler sayesinde, insanlar hareketsiz bir yaşam tarzı benimsemeye başladı. İşiniz gereği masa başında 6 ve üzeri saat geçiriyorsanız, gün boyunca vücudunuzu aktif tutmak için Cubii gibi bir cihaz isteyebilirsiniz.

FitnessCubed’un ürettiği, Cubii adındaki eliptik aleti masanızın altına yerleştirerek, çalışırken aynı zamanda pedal çevirebiliyorsunuz. Bu cihaz sayesinde vücudunuzun aktif kalmasını ve kalori yakmasını sağlayabilirsiniz. Hem de bu aktivite sizi terli ve kokan bir adam haline getirmeden.

Chicago Üniversitesi’nden yeni mezun ve FitnessCubed’un kurucularından biri olan Arnav Dalmia, şirketi ve Cubii’yi insanların “oturma hastalığı” olarak tanımladığı probleme karşı insanlara yardımcı olmak için kurduklarını belirtti.

Büyük bir şirket için staj yaparken bu fikrin aklına geldiğini söyleyen Dalmia, “bütün gün bir masada oturuyordum ve bunun benim için kötü olduğunu fark ettiğimde, bundan kaçmak için bir yol aradım” diyor.

Şirket 7 günlük bir Kickstarter kampanya oluşturarak 3. gününde 150 bin dolara ulaştı.

Cubii, fiyat olarak bakıldığında ucuz değil. 350 dolar olarak çıkacak ürün için ofis mobilyalarını değiştirmekten daha tasarruflu olacağı söyleniyor.

cubii-app

Fiziksel aktivitenizi Cubii mobil uygulaması aracılığıyla takip edebiliyorsunuz. Cubii, telefonlara siz pedal çevirdikçe enerji elde eden bir Bluetooth çip ile bağlanıyor.

 

Submit a Comment