Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Medivo Yeni Yatırımlarla Artık Daha Güçlü

Medivo Yeni Yatırımlarla Artık Daha Güçlü
Buğrahan Ceylan

Sağlık endüstrisi, yeni girişim ve uygulamalarla günümüz şartlarına ayak uydurmaya devam ediyor. Günden güne pek çok hasta, sağlık bilgisi edinmek ve doğru kararlar verebilmek için sosyal medyaya ve hasta-doktor platformlarına başvuruyor.

Medivo da bu hasta-doktor platformlarından yalnızca bir tanesi. Medivo, hastaların sağlık bilgilerine çevrim içi olarak ulaşabilmelerini, görüntüleyebilmelerini ve doktorlarına danışarak kendi sağlık durumları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilmelerini sağlamaktadır.

Bir sağlık girişimciliği olan Medivo, 15 milyon dolarlık yeni yatırımı ile artık bu alanda daha da iddialı. Şirketin amacı, sağlık hizmeti sağlayıcıları ile hastaları bir araya getirerek yaşam kalitesini arttırmak.

Medivo uygulamaları, hastaların ücretsiz bir şekilde hastalık belirti takip araçlarına ulaşabilmelerini ve sağlık uzmanlarıyla yeni bir iletişim kanalı oluşturmayı amaçlayarak dizayn edildi. Ayrıca sağlık bilgisi edinmek isteyen hastaların, sağlıkta farklı faktörlerin (diyet ve meditasyon gibi) birbirleriyle nasıl bir etkileşimde olduğunun bilgisini de edinmelerini amaçlamaktadır.

Medivo, dünyadaki pek çok klinik araştırmayı da hastalara sunabilmektedir. Bu bilgi alışverişi için, pek çok farklı hastalık türü için kategori açan sağlık platformu, bu sayede hasta ve sağlık uzmanlarının belirli bir konu üzerinde tartışabilmelerini de sağlayabilmektedir.

Submit a Comment