Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Zombiye Dönüşmemek İçin Koşun

Zombiye Dönüşmemek İçin Koşun
Seçil Uygungil

Popüler bilim kurgu filmlerde ve dizilerde zombilere sık sık rastlamak mümkün. Ülkemizde binlerce “The Walking Dead” hayranı olduğunu düşünürsek, zombiler kültürümüzde olmasa da ilgimizi çekiyor diyebiliriz. Kabul edelim, gerçek olmasa da korkutucular. Peki, zombilerin aslında sağlığınıza yararlı olabileceğini hiç düşünmüş muydunuz?

Bir İngiliz şirketi Six to Start, zombi hikayelerine olan ilgimizden yola çıkarak “Zombies, Run!” oyununu 2012’de çıkarmıştı. Oyunun birinci sezonu 23 görevden oluşmaktaydı. Geçtiğimiz hafta ise, ‘’Zombies, Run! 2’’piyasaya sürüldü. British Department of Health ve The National Health Service (NHS) in London’ın sponsorluğunu yaptığı bu oyun, zombi hikâyeleriyle sizi daha fazla koşmaya teşvik edecek.

Telefonunuzun GPS’i ya da ivmeölçeri aracılığıyla bilgilerinizi alan ve sesli kitap eşliğinde size eşlik eden bu uygulama, “zombi saldırısı” hikayeleriyle adrenalinizi yükselterek koşunuz sırasında daha fazla motive olmanızı ve daha fazla yol kat etmenize yardımcı olacak.

2012’de sürülen Zombies, Run! oyunu şimdiden yarım milyon kez indirildi. “İkinci Sezon” başlığında çıkacak bu yeni versiyonu da ilki gibi bir sağlık uygulaması olmasının yanında en az bir zombi filmi kadar sürükleyici. Hikayeler eşliğinde gelişen oyunlar kullanıcıların uzun süre ve tekrar tekrar oyundan yararlanabilmesini sağlıyor. Görünen o ki, önümüzdeki yıl zombileri daha çok seveceğiz.

Submit a Comment