Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Babalar da Anne Karnındaki Bebekleri Hissedebilecek

Babalar da Anne Karnındaki Bebekleri Hissedebilecek
Buğrahan Ceylan

Mobil cihazlar ve dijital gelişmelerin hayatımızın her anını etkilediğinden ve farklı deneyimler sunduğundan pek çok kez bahsettik. Mobil cihazlar, uygulamalar ve yeni sensör teknolojileri sayesinde, iş çoğu zaman ne kadar yaratıcı olunabildiğine bakıyor hale geldi.

Huggies tüm bu gelişmelerin oldukça farkında olacak ki yeni uygulama ve çalışmalarıyla hedef kitlesine hitap edebilmek için teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmaya çalışıyor gibi gözüküyor. Daha önce de anneler için bir Twitter alarmı üreten Huggies, bu sefer baba adaylarını da düşündü.

Baba adayları için, hamilelik döneminde bazen annenin ne tür duygusal yoğunluklardan geçtiğini anlamak zor olabilmektedir. Bir çocuğu taşıyabilmek ve her anını beraber geçirebilmek anne adayı için oldukça farklı bir tecrübe olabilmekle beraber, baba adayları çoğu zaman bu durumdan yeteri kadar haberdar olamayabiliyor. Huggies’in ürettiği yeni sensörlü kemerler sayesinde durum değişmek üzere.

Bebek malzemeleri satan Huggies firması, Ogilvy&Mather Argentina ile bir araya gelerek, ilk çocuklarını bekleyen ebeveynler için ilginç bir ürün ortaya koydu. Biri anne tarafından, diğeri de baba tarafından giyilen iki kemer aracılığıyla, artık baba adayları da annenin karnında hareket eden ve tekmeleyen bebeklerini hissedebilecekler. Oldukça farklı ve güzel bir fikir olarak ortaya çıkan ve daha sonrasında anne ve baba adaylarının deneme amaçlı kullandırılan bu kemerlerin ne kadar etkili ve duygusal anlar yaşatabileceğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Baba adaylarının, annelerin geçtiği bu zorlu süreci deneyimleyebilmeleri ve empati kurabilmeleri için daha pek çok çalışma da yapılmaktadır.

Submit a Comment