Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Medtronic ABD Dışındaki Diyabet Hastalarına Yardıma Geliyor

Medtronic ABD Dışındaki Diyabet Hastalarına Yardıma Geliyor
Kubilay Han Uluerim

Diyabet üzerine geliştirdiği teknolojileriyle ünlü Medtronic, Guardian Connect adlı mobil glikoz monitörü (CGM) ve uygulaması için CE İşareti almayı başardı. Şirket, bu teknolojiyi Avrupa, Asya ve Latin Amerika’da belirlediği ülkelere 2017’nin ikinci çeyreğinde satmaya başlayacak. FDA’den gelecek izin sayesinde ABD’de de pazara girişin aynı tarihlere denk geleceği öngörülüyor.

Dublin, İrlanda merkezli Medtronic’in halihazırda FDA ve CE izinli Minimed Connect adlı bir glikoz monitörü de bulunuyor. Lakin bu sistem sadece Medtronic CGM ve insülin pompası kullanan kişiler için tasarlandığı için her kullanıcıya hitap etmiyor.

GuardianCGM_Medtronic

Guardian Connect Sistemi

“MiniMed Connect ve Guardian Connect sistemlerinin ikisi de mobil uygulamalar sayesinde telefonlarda diyabetle ilgili verileri gösterse de bazı önemli farklılıklar var. Minimed Connect sistemi ABD’de yaşayan Minimed 530G insülin pompası kullanan hastalar için tasarlanmıştır. Guardian Connect sistemi ise ABD dışında yaşayan ve insülin enjeksiyonu yapan hastalara yönelik geliştirilen bir teknoloji. MiniMed Connect uygulaması CGM bilgisi yanında aktif insülin hakkında da bilgi verirken Guardian Connect sistemi diyabete bağlı yemek ve egzersiz faaliyetlerinin takibini yapabiliyor.”

-Medtronic

 

2014 yılında tanıtımı yapılan Guardian Connect, bir nevi Medtronic’in rakibi Dexcom Share’e verdiği bir cevap niteliğinde. Resmi açıklamaya göre; Guardian Connect kullanan hastalar sadece insülin seviyesini kontrol etmekle kalmayıp bir yandan da glikoz seviyesindeki değişimleri mesajla doktorlarına ve yakınlarına yollayabiliyor; Medtronic’in CareLink diyabet terapisi yönetim platformuna upload edebiliyor.

Submit a Comment