Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Medtronic Cerrahlar İçin iPad Oyunu Geliştirdi

Medtronic Cerrahlar İçin iPad Oyunu Geliştirdi
Seçil Uygungil

Sağlık sektöründe geliştirilen araçlar ve teknikler maalesef her zaman ameliyatlarda uygulanamıyor. Hastaların yeni yöntemlere karşı mesafeli yaklaşmaları da bu durumun nedenlerinden biri. Hastalar, ilk kez uygulanacak bir yöntemin getireceği risk açısından haklı olsalar da, özellikle cerrahi operasyonlarda hayata geçirilemeyen yeni yöntemlerin gelişimi bir nebze tıkanmış oluyor.

Tıp teknolojisinin liderlerinden biri olan Medtronic’in satış ekibi bu çıkmaza bir son vermek için cerrahları, geliştirilen araç ve metotları denemeye teşvik etmeyi amaçladılar. Çözüm olarak ise iPadleri ve özel olarak geliştirilen oyunlaştırılmış stimülatörleri kullandılar.

iPad’in dokunmatik ara yüzü aracılığıyla stimülatördeki tıbbi aletler hareket ettirilerek müdahalelere göre omurganın nasıl etkilenebileceği gösteriliyor. Sıradan yöntemlere göre omurganın daha büyük bir kısmını gösteren bu stimülatörler sayesinde, cerrahlar yeni yöntemlere daha rahat uyum sağlayabiliyorlar.

Bu tür interaktif eğitim stimülatörlerinden önce, başarılı cerrahların omurga ameliyatı için bu tür gelişmeleri takip etme kaygısı yoktu. Şimdiyse Medtronic’le birlikte yeni yöntemleri öğrenmek için eğitime katılıyorlar.

 

Submit a Comment