Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Walgreens’den Giyilebilir Teknolojiyle Sanal Doktor Ziyareti Atağı

Walgreens’den Giyilebilir Teknolojiyle Sanal Doktor Ziyareti Atağı
Alperen Sözen

Walgreens, sağlık sektörüne dijital yaklaşımıyla perakendecilere liderliğe hazırlanıyor. Amerika’nın en büyük ilaç mağazalar zinciri Walgreens, müşterilerine yaratacağı farklı deneyimler için kendi adına tescilli giyilebilir teknoloji ürünü bir saat, mağaza içi arttırılmış gerçeklik etkinlikleri ve tüm bunların uyum içinde çalışabileceği bir mobil uygulamayı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Arttırılmış gerçeklik etkinlikleri için bir telesağlık firmasıyla anlaşma yapan Walgreens, dijital sağlık alanına yatırım yapan firmalardan sadece biri.

Amerikan ilaç perakendeciliğinin kuvvetli isimlerinden CVS anti-sigara kampanyasıyla dijitale erken adım atmış olsa da, Walgreens’in bütünleşik yaklaşımı müşterilerine mağaza dışında da kendi sağlıklarını düzenli takip edebilme olanağı sağlayacak.

Bu proje dışında çoktan uygulama çıkarmış bir marka olan Walgreens, bütün dijital sağlık çabalarında firmanın uzun süredir uyguladığı “sağlıklı seçimleri ödüllendirme” felsefesini takip ediyor. Bu da firmanın yeni ürün tasarımında bütünleşik pazarlama faaliyetlerini ustalıkla kullandığını gösteriyor.

Daha önce firma tarafından çıkarılan The Walgreens Activity Tracker uyku düzeni ölçümü, adım ölçümü ve gerçek zamanlı kullanıcı geri bildirimi özellikleriyle pek çok müşteri ve potansiyel müşteri tarafından kullanılıyor.

walgreensBunların dışında firma, ilaç mağazaları içinde müşterilerine aşı hizmetleri de sağlıyor. Bu hizmetlerden yola çıkan mağazalar zinciri, hastalarını sanal doktor ziyaretlerine yönlendirerek onlar için katma değer yaratmaya da hazırlanıyor. Bu bağlamda, sanal doktor ziyaretlerinin de mobil uygulamaya dahil edileceği düşünülüyor.

 

Submit a Comment