Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Microsoft Bing Health & Fitness’i Sunar

Microsoft Bing Health & Fitness’i Sunar
Seçil Uygungil

Microsoft geçtiğimiz hafta bizlere Bing Health’i takdim etti. Sağlık bilgilerini çevrimiçi toplayabilen Microsoft HealthVault ile uyumlu bu uygulamayla beslenme, sağlık ve egzersiz programları takip edilebilecek.

Uygulamanın fitness ayağı sadece çalışmaları kaydedip izlemenizi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda 1.000’den fazla egzersiz videosu ve eğitmeni sunuyor.

200.000’den fazla yiyeceğin kategorilere ayrıldığı ve haftalık ya da aylık olarak kişiye özel besin raporunun sunulduğu beslenme ayağında ayrıca kalori yakımı için ne kadar egzersiz yakılması gerektiği de gösteriliyor.

Sağlık ayağında kullanıcılar ağırlıklarını, boy uzunluklarını, oldukları aşıları, kan şekerleri ve kolesterol değerlerini kaydedebiliyor. 3D vücut haritaları ve bulgu kontrol araçları, kullanıcının insan vücudunu daha yakından incelemesine yardımcı oluyor.  3D vücut haritaları, vücudun farklı kısımlarının haritalarını gösterirken bulgu kontrol araçları da kullanıcının verdiği bilgiler doğrultusunda öneriler sunuyor.

Uygulama Windows 8.1 yeni sürümünün bir parçası ve bilgisayarlar, tabletler ve telefonlar da dahil, işletim sistemi Windows olan bütün cihazlarda kullanılabiliyor.

Health & Fitness’in yanı sıra bir Food & Drink uygulaması ve Bing Maps güncellemesi de yeni sürümde bulunuyor. Windows’un resmi blog paylaşımına göre, Windows 8.1 bu yılın sonlarına doğru Windows mağazalarında yerini almak üzere piyasaya çıkacak.

Geçtiğimiz mart ayında Microsoft HealthVaulth da tabletlerle, W8 telefonlarıyla ve bilgisayarlarıyla uyumlu bir uygulama sunmuştu.

 

Submit a Comment