Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

MobilOCT’nin Yeni Uygulaması İle Teşhisinizi Kendiniz Koyabileceksiniz

MobilOCT’nin Yeni Uygulaması İle Teşhisinizi Kendiniz Koyabileceksiniz
Ceren Gülpınar

Sağlık sektörü ile ilgili teknolojik gelişmeler sunan MobilOCT‘ nin geliştirdiği yeni uygulaması ile teşhisinizi kendiniz koyabileceksiniz.

Mobil sağlık hizmeti, hastalara doktora gitmeden kendilerini evden görüntüleme imkanı tanıyor.  Hasta uygulamayı kullanarak beden sağlığı ile ilgili elde ettiği bilgileri mail, video ya da kısa mesaj yoluyla doktoruna iletiyor.

Uygulama sayesinde hastaların akıllı cihazlarından, doktora gitmeden kendilerine rahim kanseri teşhisi koyabilmeleri mümkün. Geleneksel yöntemlere göre maliyetli olan bu teşhis, geliştirilen bu yepyeni uygulama ile oldukça ekonomik.  Kullanımı ise gayet basit: Rahim kanseri olup olmadığını öğrenmek isteyen hastaya ait fotoğraflar uygulama tarafından büyütülüyor ve gerekli incelemelerin yapılması için uzmanlara gönderiliyor.

Uzaktan hasta takibini kolaylaştıran bu buluş sağlık endüstrisine kazandırdığı yeni boyutla teşhis için gereken süreyi kısaltacak. Geleneksel yöntemlerin daha güvenilir olduğu düşünülse de  sorunların evden tespit edilmesi ve çözümlerin internet ortamından hızlıca öğrenilmesi, hastaları muayene öncesi maliyet gerektiren gereksiz pek çok prosedürden kurtarıyor.

Submit a Comment