Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Müziğin Sağlığınızı Değiştirmesindeki Gücü

Müziğin Sağlığınızı Değiştirmesindeki Gücü
Ceren Gülpınar

Keck Medicine of University of Southern California‘nın bir parçası olan USC Center for Body Computing (CBC), yıllık organizasyonu USC CBC SLAM‘i duyurdu. Slam, yaratıcı zihinlere meydan okuyarak müziğin insanların sağlıklarını daha iyi anlamalarında yardımcı olduğunu göstermeyi hedefleyen bir organizasyondur. 4 finalistin fikirleri 2 Ekim akşamı bir jüri tarafından sunulacak.10.000 dolar ödülün yanı sıra, kazananın fikri ertesi gün gerçekleşecek olan CBC’nin sekizinci konferansında duyurulacak.

Yarışma, insanların davranışlarını değiştirmek, insanları eğitmek ve sağlıklı bir yaşam elde etmelerinde ilham olabilmek için, katılımcılara dijital bir deneyim sunarken aynı zamanda faydalanacakları bir oturum da sağlamaktadır.

Önceki kazanan LumoBack, duruş sensörleriyle ilgili bir startup fikri sunmuştu. Vampire Rancher ise, diyabetli çocuklar için mobil sosyal oyun platformu fikriyle jüriyi etkilemişti.

Nasıl bir öneri sunabileceğinizi öğrenmek için, CBC web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Öneriler 22 Eylül’de son bulacak ve  finalistler 26 Eylül tarihinde Los Angeles’ta seçilecek.

Kardiyolog ve CBC kurucusu olan Leslie Saxon, mobil müzik platformları ile giyilebilir vücut sensörleri sayesinde, vücudumuzdaki sinyalleri geliştirecek kişiye özel müzik ve yenilikçi ürünler oluşturmak için, teknolojiden faydalandıklarını açıkladı.

müzik ve sağlık

Müziğin Gücü:

Yaşam tarzı ve performans ses markası Skullcandy, organizasyona sponsor oluyor. Şirket aynı zamanda müzik ve biyometrinin insan sağlığı üzerindeki etkilerini gösterecek gelecekteki araştırmalar için de, USC ile bir ortaklık kuracak.

Skullcandy CEO’su Hoby ​​Darling‘in söylediklerine göre, müziğin stresi hafifletmesi, parkinson, depresyon ve alzheimer hastalıkarının tedavisine yardımcı olması ve atletik başarılara ilham vermesinin, insan sağlığı açısından çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

USC ile olan ortaklıklarının, eğlence ve sporun ötesindeki, sağlıkla ilgili anlamlı etkileri araştırmak olduğunu söyleyen Hoby, kalp hızı, beyin dalgaları ve ruh halinin müzikle değişebildiğini de ekledi.

Tüketicileri kendi sağlık hikayelerinin kahramanları yapmaya söz veren USC Center for Body Computing Konferansı, dijital ve yaşam bilimleri yöneticileri, sensör ve mobil uygulama mucitleri, strateji uzmanları, tasarımcıları ve yatırımcıları bir gün boyunca sahneye taşımayı hedeflemektedir. Konuşmacılar gün boyunca, bir dizi mobil ve dijital sağlık fikirlerini uluslararası bir platformda katılımcılara sergileme imkanına sahip olacak.

Submit a Comment