Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Microsoft Mobil Sağlıkta İlerleme Peşinde

Microsoft Mobil Sağlıkta İlerleme Peşinde
Can Aytı

Mobilemarketingwatch.com’un son haberine göre, Microsoft yetkilileri yeni mobil sağlık projeleri için kablosuz servis sağlayıcı TracFone ile bir anlaşma yaptı. Bu birleşmenin en büyük hedeflerinden biri ise diyabet hastası olan insanlar, bu sebeple diyabet hastalarının kendi durumlarını izleyerek hastalık yönetimi yapabileceği bir platform üzerinde çalışmaktalar.

İki şirket de Health Choice Network(HCN) ile bir takım oluşturarak, mobil teknolojiye erişimin hastalık yönetimi ve sonuçlarını nasıl etkilediğini de incelemek için bir pilot program başlatıyor.

aHealthVault

Healthcare IT News’in haberine göre, HCN pilot grup olarak seçilen Care Management Medical Home Center’da bulunan 100 kişiye akıllı telefon sağlayacak ve bu telefonların içerisinde Microsoft’un yeni sağlık platformu Health Vault bulunacak. Health Vault, hastalara kendi sağlık bilgilerini sağlamalarına, ilaçlarını ve glikoz düzeylerini takip etmelerine ve randevularını hatırlamalarına imkân sağlayacak.

Microsoft ABD Sağlık ve Yaşam Bilimleri için Çözümler ve Strateji genel müdürü Steve Aylward, yıl sonuna kadar Microsoft’un daha fazla sağlık ile projeye sahip olduğu da belirtmekte. Ayrıca, Microsoft’un HCN ile olan ortaklığının sadece bu proje ile sınırlı olmayacağını da söyledi.

Submit a Comment