Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Uluslararası Dijital Sağlık ve Bakım Kongresi Eylül 2014’te

Uluslararası Dijital Sağlık ve Bakım Kongresi Eylül 2014’te
Ceren Gülpınar

Eylül ayında yapılacak olan Dijital Sağlık ve Bakım Kongresi‘nde, NHS 24‘ün ve Scottish Ambulance Services‘in Medikal Direktörü George Crooks konuşmacı olarak sahnede olacak. George’un söylediklerine göre, Avrupa’da gösterilen mücadelelerden biri; var olan bir pozisyon için uygulama geliştirmektir ve bu durum dijital sağlık destekli servisler için, önemli bir iş olarak kabul edilmektedir.

Örneğin İskoçya’da, felç için uygulanan trombolitik hizmetlerde, uzak ve kırsal yerlerdeki hastaların erken tanı ve tedavisini sağlayan ulusal bir video konferansı oldukça başarılı olmuştur.

Önemli olan konu teknoloji değil; etkin ve güvenli hizmetin yeniden tasarlanmasıdır. Eğer bilgi teknolojileri tarafından önerilen çözümler destekleniyorsa, hasta ya da hizmet kullanıcısı için, uzaktan sağlık hizmeti etkinliği başlatılarak sağlık ve bakım sistemi içeren bir kapasite oluşturulabilir demektir.

Sağlık ve sosyal yardımın geleceği nasıldır?

3 gün sürecek olan etkinlikte araştırmacılar, politikacılar, uygulayıcılar ve yeniliğin peşinde olanlar, teknolojinin yenilikçi kullanımı, uzun süreli rahatsızlıklar ve diğer sağlık ve sosyal bakım ihtiyaçları olan insanların tedavilerinde gelişmeler keşfetmek ve desteklemek için, organizasyonda yer alacak.

Kongrenin bu yıl dördüncü senesi ve kongre, yeni teknolojilerin tasarımı ve uygulanması hakkında konuşulanları duymak için, farklı ülkelerden gelen 500 delegenin katılımıyla gerçekleşecektir. Şimdi kayıt olup eylülde konferansta yer alacak olan katılımcılar, deneyimlerini ve yeni fikirlerini paylaşma imkanına sahip olurken, dijital sağlık, mobil sağlık, tele sağlık ve tele hizmetle ilgili yapılan pek çok araştırmayı öğrenebilecekler.

IDHCC

Kongre başlıkları:

  • Bağımsızlığın sürdürülmesi (insan yaşı gibi)
  • Kronik bir hastalığın önlenmesi ve yönetimi
  • Ruh sağlığı sorunları olan hastalara destek
  • Dijital hizmet dönüşümünün sağlanması
  • Teknolojideki yenilikler

Kongrenin ilk günü olarak belirlenen 10 Eylül Çarşamba, aslında kongre öncesi seminer niteliği taşımaktadır. Akademisyenlere yönelik en son araştırmalar, değerlendirme yöntemleri ve değerlendirme sonuçları seminer dahilinde katılımcılara sunulacaktır. Diğer iki gün boyunca da, ulusal sağlık hizmetleri ve dijital sağlık gelişmeleri kongre dahilinde konuşulacak.

Submit a Comment