Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Nomad Health Doktor ve Hemşirelere İş Bulmaya Geliyor

Nomad Health Doktor ve Hemşirelere İş Bulmaya Geliyor
Kubilay Han Uluerim

Doktorların freelance iş imkânlarına erişebilmesini sağlayan çevrimiçi bir pazar oluşturan New York merkezli Nomad Health, yaptığı fonlama kampanyasında 4 milyon dolar para topladığını duyurdu. First Round Capital ve RRE Ventures tarafından yürütülen kampanyaya 406 Ventures gibi bilindik girişim şirketleri de katıldı. Resmi açıklamaya göre yapılan bu kampanyanın temel hedefi: Nomad’in eriştiği kitleyi genişletmek ve geçici iş simsarlarının yerine geçmek.

“Oldukça güzel ve kullanışlı olan uygulamamızı geliştirdik. Şimdi bu teknolojiyi olabildiğince fazla insanın önüne koymamız lazım. Amerikan sağlık sisteminde büyük bir geçici çalışan endüstrisi var. Lakin bu sektörün pek işe yaradığı söylenemez.”

– Nomad kurucularından Alexi Nazem

Şimdilik beta aşamasında olan Nomad, doktor ve hemşirelerin freelance olarak hastane ve kliniklerde iş bulmalarını sağlayan bir web sitesi. Nazem’in dediği gibi: “en büyük hedef sektörün eski simsarlarının yerine geçmek”.

Nomad fikrinin çıkış noktası 2 beyin cerrahına dayanıyor. Alexi Nazem’in Business Insider ve Gilt Groupe‘un kurucusu Kevin Ryan ile Yale Üniversitesi’ndeki bir konuşmadan sonra irtibata geçmesiyle başlayan yolculuk, Ryan’ın yaptığı yatırım ve şirketin büyümesiyle sonuçlanmış. ABD’deki hastane ve kliniklerin %90’ından fazlasının geçici doktor ve hemşire çalıştırmasının yılda 15 milyar dolar kaybettirdiğini belirten Nazem, Nomad sayesinde düşük maliyetle daha profesyonel çalışanların işe alınacağını söylüyor. Bu çalışanların kullanılma oranının da %40’a düşeceği öngörülen sonuçlardan biri.

 

Submit a Comment