Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

NuPlanit ile Daha Sağlıklı Beslenmek Mümkün

NuPlanit ile Daha Sağlıklı Beslenmek Mümkün
Alperen Sözen

Her gün en az üç öğün tüketen insanlar olarak, ne yiyeceğimize dair pek çok karar veriyoruz. Ya da bütün bu süreci bir kenara itip, ne bulursak açlığımızı yatıştırıyoruz. Tam olarak burada devreye giren yeni bir girişim, bizlere yardımcı olmaya çalışıyor: NuPlanit.

NuPlanit, bireylerin sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanmalarına ve bu kazanımın sürdürülebilir olmasına önem veriyor. Bu noktada, mobil teknoloji ve beslenme uzmanlarından oluşan bir ağ kullanımı, NuPlanit’i öne çıkarıyor.

Uygulamanın arkasındaki fikir, besinleri almaktan çok neden almamız gerektiğine odaklanıyor. Beslenme uzmanlarına en çok ihtiyaç duyulan anlarda ulaşmayı hedefleyen uygulama; yemek yemeyi tetikleyen sosyal etmenleri, ruh halini ve çevresel faktörleri de hesaba katıyor.

Her insanın bünyesinin farklı çalışması ve farklı ihtiyaçlarının olması, dengeli beslenme tanımının kişiselleşmesine yol açıyor. Bu nedenle, NuPlanit bir beslenme skoru algoritması kullanarak, her bireyin günlük ihtiyaçlarını ayrı ayrı belirleyebiliyor. Yediğiniz yiyeceklerin kaydını tutup, kişisel bir yemek planına ve yemek tariflerine kolayca ulaşabiliyorsunuz. Daha da iyisi, gün içinde aldığınız tavsiyelere uyarak beslenme puanınızı yukarı taşıyabiliyorsunuz.

Hala beta sürümünde olan uygulama, 2015 yılı bahar aylarında herkes tarafından ulaşılabilir olacak. Uygulamayı indirmek ücretsiz olacak. Diyetisyenlere gerçek zamanlı ulaşmak, mesajlaşma hizmetleri gibi fonksiyonlar için ise ek ücret ödemek gerekecek.

Submit a Comment