Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

OMsignal Hareketlerinizi ve Duygularınızı Kaydediyor

OMsignal Hareketlerinizi ve Duygularınızı Kaydediyor
Seçil Uygungil

Formda olmak güzeldir ama sağlıklı olmak çok daha önemlidir. Fiziksel olarak formda olmanız her zaman sağlıklı olduğunuz anlamına gelmeyebilir. İşte bu yüzden hem formda hem de sağlıklı olanların arasında yerinizi almak için tişörtünüzü kapın.

Fibit, Fuelband ve Up gibi bileklikler egzersiz için adımlarınızı, hareketlerinizi ve faaliyetlerinizi ölçebilir. BodyMedia gibi kol bantları da kalp ritminizi, ne kadar terlediğinizi ve egzersiz yoğunluğunu ölçebilir. Ancak bu işlevlerin hepsi OMsignal’in aparatında toplanmış durumda. Dahası, OMsignal sadece fiziksel hareketlerinizi değil aynı zamanda duygusal durumunuzu da analiz edebiliyor ve sonuçları telefonunuza gönderebiliyor.

OMsignal ölçümleri isteğe bağlı tişört ya da sütyen aracılığıyla yapıyor. OMsignal tişörtleri ve sütyenleri, benzeri diğer cihazlar gibi 3 eksenli ivmeölçer bulunduruyor. Ancak farklı olarak solunum hızınızı ve derinliğini de ölçebiliyor. Hatta bir egzersiz cihazından çok daha fazlasını ölçebiliyor: EKG’nizi.

EKG ile kalp hızı değişkenliğinizi ölçebilir ve dolaylı olarak da stresinizi ölçebilirsiniz. Stres sağlığınızı olumsuz etkileyen en büyük faktörlerden biri olduğu için OMsignal sayesinde stres anında bilinçli nefes egzersizleriyle durumun üstesinden gelebilirsiniz.

OMsignal ekibi ayrıca sevdiklerinizden topladığı sağlık analizini size uygulamalar aracılığıyla gösterip gerekli durumlarda haberdar olmanızı sağlıyor.

Şirket henüz ürünün satışını başlatmasa da ilk olarak tişörtleri çıkaracağını belirtiyor. Alıcı cihaz farklı tişörtlerde de kullanılabildiği için sağlık analizi konusunda devamlılık sağlanabilecek.

Submit a Comment