Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Optimal Hospital ile Hastanelere Düzen Geliyor

Optimal Hospital ile Hastanelere Düzen Geliyor
Kubilay Han Uluerim

New Orleans merkezli Ochsner Health System, Optimal Hospital adlı yeni programını geçtiğimiz günlerde tanıttı.

Birden fazla ufak uygulamayı ve takip sistemini birbirine bağlayarak kolay yönetimi sağlayan Optimal Hospital, hastanelerde zamanın daha etkili kullanılması, planlama ve hizmetin daha hızlı olması için geliştirilmiş. Özellikle kullanılan uygulamalar Apple Watch ve iPhone için Haiku, iPad için Canto, Epic Rover ve MyChart Bedside. Ayrıca hastalar gözlemlenmesi için Sotera Wireless ViSi Mobile System kullanılıyor.

Geliştiriciler, ana hedef olarak, hastanedeki doktor, hasta ve hemşirelerin iletişimi en iyi seviyeye getirmek istiyor. Haiku sayesinde doktorlar hasta listelerine ulaşabiliyor, hastaneye başvuranları ve taburcu olanları görebiliyorlar. Canto ile test sonuçlarını ve eldeki verileri okuyabiliyorlar. Epic Rover sayesinde hemşire ve hasta bakıcılar, hastaların künyelerindeki barkodları okutarak, hastanın bilgilerine erişip doğru ilaç almasını sağlayabiliyor. MyChart Bedside ile hastalar, yataklarında istirahat ederken, tahlil ve tedavi aşamalarını, laboratuvar sonuçlarını ve ilaçlarını tablodan takip edebiliyorlar.

Ochsner’da çalışan Richard Milani ”sağlık personelini ve hastayı en çok verim alabilecek şekilde en iyi nasıl yerleştirebileceğimizi arıyoruz” diyor. Ayrıca Optimal Hospital’ın giderek gelişeceğini ve gelişen teknolojileri projeye katacaklarını belirtiyor.

Submit a Comment