Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Parkinson ve Google Plus

Parkinson ve Google Plus
Ali Mahmut

Plus, Google’ın sunduğu tüm hizmetlerin birleşimiyle oluşan bir sosyal ağ. Yani e-postalarınızı kontrol ederken, bir yandan Hangout ile çevrenizdekiler ile sohbet edebilir, bir de üstüne Google Maps sayesinde bulunduğunuz konumu insanlarla paylaşabilirsiniz. Plaftorm ayrıca, arama motorunun sunduğu içerikleri, resimleri ve siteleri beğenip bunları paylaşmanıza da olanak veriyor. Her ne kadar Facebook ve Twitter gibi sosyal ağların popülerliğini yakalayamamış olsa da, bu platform sağlık hizmetleri için de kullanılabiliyor.

GE Sağlık Hizmetleri; hastalara, doktorlara ve sağlık hizmeti personellerine ulaşarak Parkinson hastalığı ile ilgili bir farkındalık yaratmaya çalışıyor ve bunu Google Plus platformu üzerinden yapıyor. Kullanıcılar, Parkinson hastalığı konusunda uzman doktorlar ile Google Hangout üzerinden konuşabiliyor. Bu proje, sağlık hizmetlerinin sosyal medya kullanımına yönelik güzel bir örnek olabilir.

GE- Hangout

GE’nin, Parkinson hastalığı için kullandığı Google Plus sayfasının takipçi sayısı düşük olmasına rağmen, atılan bu ilk adımlar hastalıkla ilgili farkındalık yaratabilmek açısından başarılı.

Özellikle ilaç sektörünün, sosyal medyada nasıl hareket etmesi gerektiğinin tartışıldığı günümüzde, GE firması sosyal medyayı Parkinson hastalarına ulaşmak için kullanıyor. Videolar ve çevrimiçi sohbetlerle, hasta ve hasta bakıcıların sorularına cevap veriyor.

Submit a Comment