Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Twitter ve Everyday Health Halk Sağlığı İçin Birlikte Kolları Sıvadı

Twitter ve Everyday Health Halk Sağlığı İçin Birlikte Kolları Sıvadı
Seçil Uygungil

Twitter halk sağlığıyla ilgili uyarıları bildirmek ve reklam paketi satmak için Everyday Health yayıneviyle ortaklaşa çalışıyor. Daily Glow and Jillian Michaels gibi sağlıkla alakalı birçok yayının sahibi Everyday Health Amerika’da sağlıkla ilgili günlük 2 milyon tweeti inceleyerek, salgın olması muhtemel bir durumun olduğu bölgeye Twitter aracılığıyla uyarıda bulunuyor.

Bir teknoloji devinin halk sağlığı için kendi gerçek zamanlı kullanıcı havuzunu kaynak olarak kullanması ilk kez olmuyor. Google, grip faaliyetini tahmin edebilmek için arama verilerini inceleyerek belirli bölgelerde en çok aranılan anahtar kelimeleri bulan bir ‘grip takipçisi’ oluşturduğu biliniyor. Arama verilerinde hastalık ismi gibi anahtar kelimeler çok kullanılmışsa grafikler ve haritalar aracılığıyla gösteriliyor.

Everyday Health-Twitter ortaklığı sayesinde grip salgınının başlamak üzere olduğu bölgelerde tweetler ve etiketler aracılığıyla bölge sakinlerine aşı programları hakkında bilgilendirme yapılıyor. Sağlıkla ilgili en çok kullanılan anahtar kelimelere bakıp durum analizi yaparak bölgedeki Twitter kullanıcılarını salgına karşı harekete geçirmek planlanıyor. Bu şekilde durum için gereken konuyla ilgili reklamlar da finanse ediliyor. Genellikle alerji, grip mevsimi ve uykusuzluk hastalığı gibi daha kapsamlı sağlık konuların tanıtımı finanse ediliyor.

Submit a Comment