Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Pfizer ve CliniWorks Toplum Sağlığını Geliştirmek İçin Kolları Sıvadı

Pfizer ve CliniWorks Toplum Sağlığını Geliştirmek İçin Kolları Sıvadı
Can Aytı

CliniWorks geçtiğimiz günlerde toplum sağlığını ilerletme adına sağlık kuruluşlarının klinik ve kalite boşluklarını tanımlayıp, yeteneklerini ilerletmek için Pfizer ile stratejik bir birlik kurduklarını açıkladı. İki şirket, Pfizer’ın bilimsel, klinik ve hastalıklar hakkındaki uzmanlığı ve CliniWorks’ün veri toplama teknolojilerinden faydalanarak, bir doğal dil işleme platformu oluşturmak üzere ortaklık oluşturdu. Bu platform gerçek zamanlı, daha verimli ve kaliteli hizmet sunmanın yanı sıra Medicare ve Medicaid merkezlerine ulaşarak hasta katılımı ve aktivasyonunu da geliştirecek. Geliştirme çalışmaları Bird Vakfı, Pfizer ve CliniWorks tarafından sağlanan fonlarla desteklenecek.

cliniworks

CliniWorks CEO’su Nitzan Sneh’e göre, “Pfizer’ın küresel sağlık ve hasta bakımındaki lider konumu, bizim teknoloji yeteneklerimizi tamamlayarak, hasta bakımı sürecinde yer alan sağlık kuruluşları için önemli ölçüde bir verim artışı sağlayacaktır.”

Aynı zamanda, Pfizer Global Yenilikçi İş Birimi’nden Teresa Griesing, bu ortaklığı “Bu ittifak, CliniWorks ile mevcut ilişkilerimizin üzerine kurulmuş olup, kilit müşterilerimiz ile potansiyel olarak sağlık ve hasta sonuçlarını geliştirmek adına yenilikçi ve etkili yollarla ilişki kurmamızı sağlayacaktır” olarak değerlendiriyor.

Submit a Comment