Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Philips’ten KOAH Hastaları için Yeni Cihaz

Philips’ten KOAH Hastaları için Yeni Cihaz
Çağla Akın

Piyasada birçok giyilebilir sağlık teknoloji ürünü bulunmakta. Ancak sadece birkaçı kişisel ve profesyonel kullanım arasındaki uçurumu kapatabiliyor. Philips bugün kronik hastalıkları olan insanlar için yeni bir giyilebilir cihaz duyurdu.

Philips’in bu yeni sensörü, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı olan insanların hayatlarını kolaylaştıracak bir cihaz olacak. Bu cihaz; fiziksel aktivite, hareketsizlik, solunum fonksiyonu, kalp ritmi ve kalp hızı değişkenliğini izleyecek. Veriler sensör ile kaydedilecek, kullanıcının mobil cihazına iletilecek ve bir bulut tabanlı sağlık veri yönetim öbeğine yüklenecek. Verilere erişecek olan iki uygulama, Philips eCare Companion ve Care Coordinator, hastaların bu verilerinin doktorlar ve diğer sağlık görevlileri tarafından kolayca izlenmesini sağlayacak.

635487462139892239-Philips-COPD-sensor-hero-2

Sağlık veri yönetim merkezi olarak bilinen HealthSuite dijital platformu, bu cihazı hem hasta hem doktor dostu bir uygulama olarak görüp hastanın sağlığıyla ilgili verilere en sağlıklı ulaşım şekillerinden biri olacağını düşünmektedir.

Zaten sağlık pazarında yıllardır önemli bir yere sahip olan Philips, kızışan rekabet ortamına kendini de dahil etmekte kararlı gözüküyor.

Submit a Comment