Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Plastik Cerrahlar Sosyal Medyada

Plastik Cerrahlar Sosyal Medyada
Buğrahan Ceylan

American Society of Plastic Surgeons tarafından yapılan bir araştırmada, New York’ta bulunan plastik cerrahların çoğunun, hastalarıyla iletişime geçebilmek için sosyal medyayı kullandıkları ortaya çıkmıştır. Sosyal medya kanalları içinde ise en fazla Facebook ve Twitter kullanılmaktadır.

New York’ta cerrahlık yapan Dr. Louis C. Cutolo içinse bu sonuç hiç de şaşırtıcı değil; Dr. Cutolo: “Tanıdığım pek çok plastik cerrah, hastalarını bilgilendirmek amacıyla Facebook ya da Twitter gibi kanalları kullanmaktadır, açıkçası çıkan bu sonuca pek şaşırmadım.” demiştir.

Dr. Cutolo’nun açıklamalarına göre, örneğin New York’ta Brooklyn bölgesinde yaşayan bir hasta, kozmetik prosedürler hakkında bilgi almak için, sürekli yeni haber ve linklerle güncel tutulan Facebook sayfasını takip ederek gelişmelerden haberdar olabiliyor.

Kullanılan tüm iletişim araçlarında olabileceği gibi, bazı yanlış kullanımların da olabildiğini söyleyen Dr. Cutolo, bazı cerrahların sosyal medyayı bilerek kullanmadığını çünkü bu kanallar sebebiyle fazla ulaşılabilir olduklarını ve uygunsuz bazı cerrahi isteklerle karşılaşabildiklerini söylüyor. Her ne kadar Facebook ve Twitter, tanıtım amaçlı açılan bir web siteden daha az formal olsa da gizlilik kurallarına uyulduğu müddetçe doktor ve hasta arasındaki ilişkide çok daha önemli bir rol oynayabilmektedir.

Submit a Comment