Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlık Bakanlığı Mobil Uygulama Servisini Hizmete Açtı

Sağlık Bakanlığı Mobil Uygulama Servisini Hizmete Açtı
Buğrahan Ceylan

Sağlık Bakanlığı 2009 yılında başlattığı çalışmayı 2011 yılında tamamlayarak, ‘Hastane Randevu Merkezi’  hizmetini tüm ülkeye açmıştı.  Bu sayede hastalar, randevu alımını daha kolay ve hızlı bir şekilde alabiliyor. Bu hizmete ek olarak yeni geliştirilen mobil uygulamalar servisi, artık hastaların randevularını mobil cihazları aracılığıyla da alabilmesini sağlıyor.

Sağlık Bakanlığı 2009 yılında, Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ni oluşturarak sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşım sağlanabilmesini amaçlamıştı. Mobil uygulama hizmetinin de hayata geçirilmesiyle birlikte artık hastalar, hem iOS hem de Android tabanlı cep telefonlarında uygulamayı indirerek kullanabilecekler. Bakanlık çok yakında, hizmetin Blackberry cihazlarla da kullanılabilmesi için çalışmalara başladı. Çok yakında Blackberry işletim sistemine sahip olan mobil cihazlar da uygulamadan faydalanabilecek.

Bu hizmet sayesinde Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan devlet hastaneleri, ağız ve diş sağlığı hastaneleri ve merkezlerindeki her hekimden randevu alabilirler ya da daha önceden alınan randevuları iptal edebilir ve bilgilerini kontrol edebilirler.

Kısa adı MHRS Mobil olan Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması’nın yanı sıra, internet üzerinden buraya tıklayarak  ya da ALO 182 MHRS Çağrı Merkezi arayarak da randevu alabilirsiniz.

Randevu alırken bilinmesi gereken temel kurallar

  • En erken 1 gün sonrası için randevu alabilirsiniz.
  • Randevu aldığınız  saatin en az 30 dakika öncesinde  randevunuzu iptal edebilir ve dilerseniz başka tarihli randevu oluşturabilirsiniz.
  • Bir sağlık kurumunun belli bir polikliniğinden, bir gün içinde en fazla randevu alabilirsiniz.
  • Bir günde bir sağlık kurumundan, farklı poliklinikten alınmak kaydıyla, en fazla 2 randevu alabilirsiniz.
  •  Telefonla, kendinize veya yakınlarınıza her aramada toplamda en fazla 4 randevu alabilirsiniz.

Comments

Submit a Comment