Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlık Profesyonelleri Twitter’ı Çok Sevdi

Sağlık Profesyonelleri Twitter’ı Çok Sevdi
Alperen Sözen

Her ne kadar son zamanlarda Twitter sıkça tartışma konusu olduysa da, Twitter’ın sağlık profesyonelleri için çok önemli bir platform olduğu yadsınamaz bir gerçek. Gerçek zamanlı paylaşımın anahtarı olarak konumlanan Twitter, konuları belli başlıklar altında toplamaya da izin verdiği için sağlık profesyonellerinin anında etkileşime geçebilmesi açısından son derece önemli bir platform.

Daha önceki yazılarımızda Twitter ve sağlık profesyonelleri ile alakalı birkaç bilgi vermiştik.

Bugün Symplur gibi koca bir oluşumun Twitter üzerinden sağlıkla ilgili hashtagleri (#) anlık takip ettiğini gözlemliyoruz. Ayrıca Symplur, sağlık hashtagleri projesiyle anlık konuşulan sağlık konularını global olarak takip ediyor ve kullanıcılarına istatistikleriyle beraber sunuyor.

Böylece Twitter üzerinden koca bir sağlık ağına bağlanabiliyor ve dünyanın dört bir yanından bilgi akışı sağlayabiliyorsunuz. Tıp biliminin hızla gelişimine katkıda bulunabileceği gerçeği, Twitter’ı sağlık alanında özellikle öne çıkarıyor.

Dünya üzerinde gelişime bakacak olursak, Twitter’ın ilk açıldığı 2006 yılından günümüze kadar, bu platformda faaliyette bulunan sağlık profesyonellerinin sayısı inanılmaz bir hızla artmış durumda. 2008 yılından itibaren Twitter’da oldukça hızlı büyüyen sağlık profesyonelleri nüfusu 2009-2010-2011 yıllarında tepe noktasına ulaşmaya başlıyor.

Detaylı videoya aşağıdan ulaşmak mümkün:

Böylesi büyüklükte bir veriyi işleyebilen firma ise elbette Creation Healthcare. Creation Healthcare bloguna buradan ulaşabilirsiniz.

Submit a Comment