Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlık Sektörü Cenevre’de Dijital Çözümler Üretiyor

Sağlık Sektörü Cenevre’de Dijital Çözümler Üretiyor
Yasemin Şahan

Dijital mecraya adapte olmaya çalışan, ona uygun strateji geliştiren şirketleri sık sık duyuyoruz artık. Bununla beraber, ekonomi ile bağdaşan tüm sektörler de reklam ve pazarlama açısından pratik çözüm bulma çabasındalar. Zira, sosyal ağlar ve dijital etkinlik organizasyonları hedef kitle seçebilme ve o kitleye uygun mesaj yaratabilme açısından avantajlılar.

28 – 29 Ağustos tarihlerinde, ‘’World Innovation Day – I4H’’ (I4H: Innovation for Health) etkinliği Cenevre’de düzenleniyor.

Uluslararası dijital sağlık arenasında başarıyı yakalamaya çalışacak projelerin görücüye çıktığı bu etkinlik, medikal inovasyon çalışmalarının hasta odaklı olmasını benimsemektedir. Organizasyon ilk olarak Didier Pittet tarafından oluşturulmuştur.

Dünyanın dört bir tarafından 12 startup’ın katılacağı yarışmada,  ‘’Innovation for Health Award of Excellence’’ ünvanı ile nitelendirilecek projeler; internet üzerinden oylama sayesinde halk ve özel bir jüri tarafından seçilecekler.

Projenin yarışmaya katılma kriterleri ise şu şekilde:

  • Yenilikçi ve orijinal olma
  • Çarpıcı olma
  • Öncü olma
  • İnsanların aklında yeni açılımlar yaratma
  • Sağlık kurum ve kuruluşları açısından yerindelik
  • Sürdürülebilirlik
  • Uygulanabilirlik

İki gün boyunca sürecek olan etkinlikteki tüm gelişmeler  Twittter üzerinden yapılacak paylaşımlarla dünyanın dört bir tarafında etkileşimli hale getirilecek. (#WIDI4H)

Diğer yandan, dijital sağlık sektörü girişimcileri için kendini gösterebilme şansı tanıyan bu organizasyon, hem katılımcıya prestij kazandırıyor hem de projeleri yatırımcılar karşısında daha görünür kılıyor.

Submit a Comment