Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlık Sektörü IT Şirketi Imprivata, Thoma Bravo Tarafından Satın Alındı

Sağlık Sektörü IT Şirketi Imprivata, Thoma Bravo Tarafından Satın Alındı
Kubilay Han Uluerim

Lexington, Massachusetts merkezli sağlık IT ve güvenlik aygıtları geliştiren Imprivata, özel sermaye şirketi Thoma Bravo tarafından $544 milyona satın alınmayı kabul etti.

“Verdiğimiz hizmetlerin ve ürünlerin gelişimiyle pazar fırsatlarını kovalamak için artık daha güçlü bir pozisyondayız.” diyen Imprivata CEO’su Omar Hussain, Thoma Bravo’nun güvenlik ve sağlık IT şirketleri deneyimine güvendiklerini söylüyor.

Sağlık hizmetleri tedarikçilerinin hasta bilgilerini mevzuata bağlı şekilde korumalarını yardım eden Imrivata, pazara Haziran 2014 tarihinde $15 fiyatıyla girmişti.

Bu gelişme hakkında “dünyanın en büyük ve prestijli hastanelerinde kullanılan Imprivata güvenlik platformu, kritik derecede önemli teknolojilerle hizmet veriyor.” şeklinde yorum yapıyor Thoma Bravo Yöneticisi Chip Virnig.

“Büyüyen sağlık endüstrisinde kullanımı kolay, güçlü ve uyumlu güvenlik teknolojilerinin birleştirilmesinin gerekliliği her geçen gün artıyor.” diyen Thoma Bravo Yönetici Ortağı Scott Crabill, ise bu yatırımın uzun vadede oldukça fazla yeniliğe ve gelişmeye neden olacağını vurguluyor.

Submit a Comment