Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Elektronik Hasta Kayıtları ve Araştırmalar İçin 50 milyon£’luk Portal

Elektronik Hasta Kayıtları ve Araştırmalar İçin 50 milyon£’luk Portal
Kubilay Han Uluerim

Great Ormond Street Hospital for Children NHS Foundation Trust, 50 milyon£ değerinde klinik araştırma ve hasta kaydı için bir portal tedarik etmeye hazırlanıyor.

Great Ormond Street’in tedarik edeceği servis, 2 gruba ayrılıyor. İlk grup elektronik hasta kaydı (EPR) sistemleri için, ikinci grup ise klinik bilgi ve araştırma için ayrılmış bulunuyor.

Yayınladıkları bilgilendirme dökümanında yazanlara göre, Trust, birinci grup için e-reçete, emir idare ve iletişim sistemi, klinik karar desteği, çocuk dostu ve her yaşa uygun hasta bakım portalı arıyor. İkinci grup içinse klinik bilgi ve bilimsel yönetim konusunda araçlar ararken, ayriyetten mantıksal analiz ve dil çevirisi için de destek istiyor.

Trust’un açıklamasına göre, şu anki çalışanların büyük bir kısmı, var olan bilgi teknolojileri (IT) sistemiyle ilgili çeşitli sıkıntılar çekiyor. Genel görüş, sistemin kullanımının zor ve karışık olması. 2 sistem arasında gidecek bilginin hazır olmaması da, hâlâ evrak işleriyle ilgilenilmesini gerektiriyor. Aynı zamanda, farklı bilgisayarlarda farklı kaydedilen bilgilerin, hastaların kullandığı ilaçları karıştırmasına ve bilgi kirliliğine sebep oluyor. Yeni sistem sayesinde, kayıtlı hastalardan, klinik deneylere uygun olanların da seçilmesinin kolaylaşacağı söyleniyor.

Submit a Comment