Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlık Sektöründe Online Olmak – Paylaşım Yaptırmanın 5 Püf Noktası

Sağlık Sektöründe Online Olmak – Paylaşım Yaptırmanın 5 Püf Noktası
Levent Sansever

Günümüzde viralleşmek yani internet üzerinden hareket etmek kitlesel pazarlamanın en önemli araçlarındandır. Tüketicilere ulaşmanın en kolay yolu internet olduğundan birçok kuruluş bu konuda büyük adımlar atmaktadırlar. Sağlık sektörü bu duruma biraz geç adapte olsa da hızlı bir şekilde interneti ve sosyal medyayı etkili kullanma yolunda ilerliyor.

İnternette çok fazla kişiye kısa zamanda ulaşmanızın anahtarı içeriktir. Yarattığınız içeriğin daha çok insana ulaşması için de paylaşılması gerekir. Sağlık firmanızı online olarak tanıtırken size yardımcı olabilecek, daha fazla paylaşım almanızı sağlayacak birkaç öneriyi sıraladım:

 1. Doğru duygulara hitap edin.
  -İçeriğinizin verdiği genel mesaj pozitif olmalı. Konu üzücü, korkutucu, sinirlendirici veya bunlar gibi pek hoş olmayan duyguları barındırsa da insanları harekete geçirici kısmın pozitif biçimde sunulması gerekir.
  -Şaşırtıcı olmak son derece etkilidir. Eğer insanlar içeriğinize bakarken merak duygularına hakim olamıyorlarsa, daha fazlasını okumak isterler. Bu duyguya hitap edin.
 2. Duygusallığın dozunu iyi ayarlayın.
  -Bir seyirci kitlesini kaybetmenin en iyi yolu sahne kurulurken onları bekletmektir. Bu yüzden oluşturduğunuz içeriğin başında, insanların kalplerine dokunmayı başarmalısınız. Aksi takdirde vermek istediğiniz mesaja ulaşamadan okumaktan vazgeçebilirler, sayfanızı terk edebilirler.hap bilgi
 3. Markanıza çok fazla vurgu yapmayın.
  -Bir şekilde markanızın adını geçirebilirsiniz, sembolünüzü koyabilir veya yazının sonunda birkaç satırla bahsedebilirisiniz. Ancak aşırıya kaçmayın. Aksi takdirde itici bir etki yapacaktır. Bunu istemezsiniz.
 4. Kitlesi olan kişilerle işbirliği yapın.
  -Sanal ortamda takipçi sayısı yüksek olan kişilerle iş birliği yapabilirsiniz. Eğer bölgesel bir etki yaratmak istiyorsanız o bölgede büyümüş, eğitim görmüş veya bir şekilde o bölgeyle ilişkisi olan ünlü isimleri işbirliği yapmaya davet edebilirsiniz. Bu gibi yollarla daha fazla kişiye daha kısa yoldan ulaşabilirsiniz ayrıca pazarlama dilinde “double confirmation” yani güvenilen birinden de onay alma yolunu kullanmış olursunuz. Özellikle konu sağlık olunca insanların buna ne kadar önem verdiğini anlamalısınız.
 5. İçeriğinizi faydalı ve kullanılabilir yapın.
  – Sağlık sektöründe güvenilirliğin çok önemli yer tuttuğunu rahatlıkla dile getirebiliriz. İstediğiniz kitleye ulaşsın ya da ulaşmasın sizin yarattığınız içeriğin doğru ve kullanışlı olması zamanla güvenilir bir kaynak olmanızı sağlayacaktır. Verdiğiniz bilgileri kısa yoldan etkili bir şekilde vermelisiniz. Bunu tek dozla insan bağışıklığına iyi gelen bir hap olarak düşünebilirsiniz. Bu şekilde sadık takipçiler edinebilirsiniz.

Submit a Comment