Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlık Sektörüne Yaratıcı Dokunuş: İnfografik

Sağlık Sektörüne Yaratıcı Dokunuş: İnfografik
Alperen Sözen

Sağlık alanında zaten kısıtlı olan pazarlama faaliyetlerinin arasında değişimi tetiklemek ve farklı içeriklerle müşterileri buluşturabilmek, hem ilaç firmalarının hem de hastanelerin en büyük sorunu haline geliyor. Oysa ilgi çekmenin, etkileşim düzeyini arttırmanın yaratıcı yolları birden fazladır. Örneğin; içerik pazarlaması ve bilgi teknolojileri yayılımında son zamanlar oldukça popülerleşen bir araç olarak infografik.

Peki infografikleri sağlık sektöründe pazarlama için nasıl kullanabiliriz? Genel olarak metin bazlı içeriklerin hüküm sürdüğü sağlık sektörü içeriklerinde, infografikler araştırma verilerinizi daha akılda kalıcı hale getirme gücüne sahiptir. Görsellerle desteklenen ve okuması düz metinlere kıyasla daha kolay olan infografikler sosyal medya aktivitelerinize ivme kazandırır.

İnfografikler paylaşılır. Kullanılan görsel malzeme nedeniyle takipçilerinizin sosyal medya hesaplarınızdan yayınladığınız infografikleri kendi Facebook, Twitter, LinkedIn ve hatta Pinterest hesaplarında paylaşması daha olası hale geliyor. İnsanlar infografikleri paylaşıyor çünkü, infografikler daha ilgi çekici ve kavraması daha kolay.

İnfografikler pek çok bilgi düzeninde ve pek çok amaçla kullanılabilir. Sunumlarınızda, webinarlarda, Google Hangouts’da kullanabilirsiniz. Sağlık ve bilgi teknolojileri ilişkili tüm raporlarınızda infografik kullanarak, raporunuza farklılık katabilir; bu raporun takipçileriniz tarafından anlaşılmasını kolaylaştırabilirsiniz.

İnfografiğinizin her bir bölümünü ayrı bir slayt olarak kullanabilir, bu slaytları SlideShare üzerinden paylaşabilirsiniz. İnfografiğinizin ayrı bölümlerini video haline dönüştürebilir ve kısa bilgi filmlerini yayınlayabilirsiniz. Bu filmleri sosyal ağlarınızda paylaşarak etkileşim oranınızı arttırabilirsiniz.

Buradaki infografikte paylaşmak istediğiniz kavramsal bir fikrinizi geleneksel yöntem ve alternatif yöntemle nasıl şekillendirebileceğinizi görüyorsunuz.

infografik

 

Submit a Comment