Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Mobil Sağlıkta En Tecrübeli İlaç Şirketi Hangisi?

Mobil Sağlıkta En Tecrübeli İlaç Şirketi Hangisi?
Buğrahan Ceylan

Sağlık endüstrisi hızlı büyümesine neredeyse tüm yeni teknolojileri kullanarak devam ediyor. Özellikle dijital sağlık denince; mobil cihazlar, sosyal medya, teletıp imkanları, uygulamalar ve sensörler ile dolu koca bir sektörden bahsetmek gerekiyor. Özellikle bu teknolojilerin arasında mobil teknolojiler, uygulamalar ve wireless “kablosuz” iletişim cihazları da bulunuyor. Peki, bu cihazları en iyi ve etkin hangi ilaç şirketi kullanıyor dersiniz?

Wireless-Life Sciences Alliance CEO’su Robert McCRay’e göre, ilaç devlerinden Sanofi ve Johnson & Johnson, sağlık sektörü içinde bu teknolojileri en iyi anlayan ve kullanmaya çalışan şirketlerden.

Yukarıdaki videoda röportajı yapan kişi, sağlık sektöründe yeni teknolojileri en iyi hangi şirketlerin kullandığını soruyor. Robert McCray ise şu şekilde cevap veriyor: “Bu kavramlara en fazla aşina olan şirketlerin içinde, başından beri bu süreci takip eden Sanofi yer alıyor. Sanofi, bünyesinde yalnızca dijital sağlık gelişmeleri ile ilgilenen bir departmanı bulunduruyor. Johnson & Johnson da aynı şekilde bu teknolojileri sağlık sektöründe hangi şekillerde en etkin kullanılabileceğini araştıran ve süreci anlamaya uğraşan ikinci şirket.” Dedi.

 

Submit a Comment