Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlıklı Yaşam İçin 10 Ücretsiz Mobil Uygulama

Sağlıklı Yaşam İçin 10 Ücretsiz Mobil Uygulama
Nihan Bora

Hayatımızda var olan her şeyi artık telefonumuzda taşıyoruz. Özel notlarımız, fotoğraflarımız, kişisel bilgilerimizi barındıran datalar ve daha birçok şey. Bir anlamda telefonlarımız artık her şeyimiz!

Sağlıklı yaşam da uzun zamandır avcumuzun içinde. Spor salonuna ya da koşuya gidemeyenler, hatta yeterince zihinsel egzersiz yapmadığını düşünenler için bir nimet olan sağlık ve fitness mobil uygulamaları, hayatı oldukça kolaylaştırıyor. Tabii binlerce mobil uygulama arasından hangisinin size uygun ve faydalı olacağını bulmanız da önemli.

2014 yılının sağlık ve fitness alanında en çok tercih edilen mobil uygulamalarından telefonunuzda mutlaka olması gerekenleri sizin için seçtik. Koşmak, iyi görünmek, yeni şeyler öğrenmek ve zihninizi geliştirmek için bu uygulamalar şart!

Cody: Fitness ve dayanıklılık odaklı bu uygulamayı, yaptıklarınızı arkadaşlarınızla video, fotoğraf ya da metin olarak paylaşarak da kullanabiliyorsunuz. Böylece diğer arkadaşlarınızın da yaptıklarını görüp gaza gelmeniz mümkün. iOS uygulaması mevcut.

RunKeeper: İsminden de anlaşılacağı üzere yaptığınız yürüyüş ve koşuyu; size uzaklık, adım ve zaman cinsinden söylüyor. RunKeeper, yaptığınız tüm yürüyüş, koşu, bisiklet binme aktivitelerinizi günlük olarak tutmanızı da sağlıyor. iOS ve Android uygulaması mevcut.

MyFitnessPal: Meşhur bir uygulama olduğu için, duymuş olma ihtimaliniz yüksek. MyFitnessPal, içinde 3 milyondan fazla yemek önerisinin yanında, ayrıca birçok kardiyo ve egzersiz öneren bir uygulama. Yani günlük karbonhidrat alımından tutun da yakmanız gereken kaloriye kadar sizi takip ediyor. iOS, Android, Blackberry ve Windows Phone uygulaması mevcut.

Kahve1

UPcoffee: Kahvekolikler, hiç içtiğiniz kahvelerin hayatınızı nasıl etkilediğini düşündünüz mü? Genelde iyi hissetmek, odaklanmak için içtiğimiz kesin ama bu uygulama sayesinde özellikle uyku alışkanlıklarımıza nasıl sızdığını göreceksiniz. 7 gün sonrasında kahve, çikolata, çay ve enerji içeceklerinden aldığınız kafeinle birlikte ortaya çıkan sonuca göre size bir program çıkarıyor. iOS uygulaması mevcut.

Fooducate: Diyet ve beslenme ağırlıklı bir uygulama arıyorsanız, Fooducate tam size göre. Yiyeceklerin kalori değerlerini size söyleyen ve aynı zamanda benzer ama daha sağlıklı ürünleri öneren bir uygulama. iOS ve Android uygulaması mevcut.

Braingle: Sadece bedeni değil aklı da iyi tutmak gerek. Braingle, zeka testi, bilmece ve mantık sorularının en çeşitli olduğu uygulamalardan biri. En beğendiğiniz testlerden bir liste oluşturabilir, offline’da da çözmek için indirebilirsiniz. iOS uygulaması mevcut.

Khan Academy

Khan Academy: Salman Khan’ın kurduğu akademi sayesinde istediğiniz her yerden eğitim almanız mümkün. 4.200’den fazla videonun yer aldığı uygulamada, matematikten kimyaya, sanat tarihinden finansa kadar birçok alanda ders alabilirsiniz. iOS ve Windows Phone uygulaması mevcut.

Duo Lingo: Dünyanın en popüler dil öğrenme uygulamalarından biri olan Duo Lingo; yazma, konuşma, okuma ve dinleme üzerine başarılı bir eğitim uygulaması. Şimdilik sadece İngilizce dili üzerine eğitim alabileceğiniz uygulama, dili öğrenmeyi ve geliştirmeyi eğleneceli hale getiriyor. iOS ve Android uygulaması mevcut.

Headspace: Çalışmak demek sürekli yoğun tempoda çalışmak demek birçoğumuz için. Ama her gün en azından 10 dakika gerçekten ara verip nefes almak şart. Headspace ile kafanızını meşgul eden her neyse, hepsinden 10 dakikalık bir meditasyonla uzaklaşmanız mümkün. iOS ve Android uygulaması mevcut.

Charity Miles: Bedenen ve ruhen iyi hissetmenin bir başka yolu daha var. Charity Miles ile koşarak, bisiklete binerek ya da yürüyerek harcadığınız efor, bir bağışa dönüşüyor. iOS ve Android uygulaması mevcut.

 

Submit a Comment