Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Teknoloji, Mutlu Çalışanlar Yaratıyor

Teknoloji, Mutlu Çalışanlar Yaratıyor
Nihan Bora

Yapılan son araştırmalara göre teknoloji, çalışanların verimliliğini artıyor ve onların mutlu birer insan olmasını sağlıyor.

Teknolojinin mutsuz ettiğini düşünenler de olacaktır elbet ama yapılan araştırmalar çoğunlukla mutlu olunduğunu gösteriyor. 12 ülkede bulunan küçük, orta ve büyük organizasyonlardaki yaklaşık 5 bin çalışanın yüzde 76’sı teknolojinin verimli olmakta etkili olduğunu söyledi.

Teknolojinin verimi artırdığını söyleyenlerin yüzde 46’sı ise teknolojinin üretkenliklerini artırdığını düşünüyor.

Dell ve Intel’in Küresel Gelişen İşgücü Araştırması’nda ortaya çıkan bu sonuçların en çarpıcı olan kısmı ise, çalışanların vakitlerinin yüzde 35’ini ofis dışında geçiriyor olması. Bu da demek oluyor ki, ofiste geçirdiğimiz anlar mutluyuz.

Aslına bakarsanız ofiste geçirdiğimiz anlar dışında mobil olarak her yerde çalışabiliyoruz artık. Kafede, yolda, toplu taşıma araçlarında ve evde, şayet bitirmemiz gereken iş varsa, her yer ofisimiz olabiliyor. Dolayısıyla elimizde telefon, tablet; masamızda bilgisiyar olduğu sürece keyfimiz yerinde.

Intel Türkiye Müdürü Burak Aydın, “Dijital dönüşümünü hızlandıran şirketlerin üretkenlik ve çalışan motivasyonu anlamında nasıl öne çıktığını çıkacağını gösteriyor. Teknoloji tüm sektörlerin geçirdiği evrimin temelini oluşturuyor” diyor.

Dünyada her 4 çalışandan biri, bulunduğu yerden daha iyi bir teknolojiyi sunan iş yerine geçebileceğini söylüyor. Bu durumda, artık maaş, sosyal haklar gibi kriterlerin yanında artık son teknolojik cihazlar da bir işin tercih edilmesinde önemli rol oynuyor.

Haftada minimum 35 saat tam zamanlı çalışan 18 yaş ve üstü profesyonellerle 20 dakikalık mülakatlar şeklinde yapılan çalışma; ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Japonya, Brezilya, Çin, Hindistan, Rusya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Güney Afrika’yı kapsıyor ve finansal hizmetler, imalat, perakende, medya ve eğlence, sağlık, eğitim, kamu görevleri, kamusal sağlık hizmetleri ve kamusal eğitim gibi alanlarda gerçekleştirilmiş.

Submit a Comment