Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sharecare ve Guidewell Dijital Sağlık İçin Birleşecek

Sharecare ve Guidewell Dijital Sağlık İçin Birleşecek
Kubilay Han Uluerim

Sağlık etkileşim platformu Sharecare, Florida’nın en büyük sigortacısı Florida Blue dahil pek çok şirketin ana firması Guidewell ile ortaklaşacağını duyurdu. Şimdilik adı konulmayan bu ortaklık, üye verileri ve Guidewell’in uzmanlığını Sharecare’in dijital sağlık aygıtları ile birleştirerek ‘hepsi bir arada’ tarzında bir uygulama geliştirecek.

Sharecare CEO’su ve eski WebMD kurucusu Jeff Arnold, bu ortaklığın Sharecare’in geçen sene HCA ile yaptığına benzer bir girişim olduğunu söylüyor.

“Sharecare ile son 18 ay boyunca ülkedeki en iyi kâr amaçlı hastane sistemi HCA ile çalıştık. Çok iyi bir ortaklığımız oldu çünkü tüketiciliği yeni iş modeli olarak benimsemişlerdi. Birlikte ürünler geliştirdik; her şeyi sistem üzerinden ülke çapında dağıttık. Biz doktorlar, onlar da dijital sağlık hakkında çok şey öğrendi.” diyor Arnold.

Ortaklık sonucu sunulacak bu hizmet, Sharecare’ın yıllar boyunca geliştirdiği semptom kontrol sistemi AskMD, sağlık risk değerlendirme aygıtı RealAge ve stres kontol uygulaması gibi tüm uygulama ve diğer içerikleri tek bir uygulamada birleştirecek. Önümüzdeki yılın başlangıcında piyasaya sürülecek olan uygulama, açıklanana göre hasta, sağlık planı ve tedarikçiyi birleştirecek yeni aygıtlarla da güncelleştirilecek.

Submit a Comment