Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Solunum Depresyonu Tehlikesine Karşı ExSpiron’dan Erken Uyarı

Solunum Depresyonu Tehlikesine Karşı ExSpiron’dan Erken Uyarı
Kubilay Han Uluerim

ABD merkezli tıbbi cihaz şirketi Respiratory Motion, hayati tehlike taşıyan solunum depresyonu gibi problemleri erkenden tespit edebilen ExSpiron cihazı için CE İşareti almayı başardı.

ExSpiron, normal solunum ölçümlerinde dalgalanma yaşandığı anda erkenden uyarı veren bir solunum hacmi gözlemleme sistemine sahip yeni bir teknoloji. Bu sistemin, halihazırda kullanılan cihazlardan 15-30dk daha önceden uyarı verebildiği söyleniyor.

Respiratory Motion CEO’su Jenny Freeman diyor ki: “Dünyadaki çoğu doktor, dakikalık solunumu (MV) ölçüm birimi olarak kullanıp, mekanik solunum cihazlarına bağlı hastaların durumu hakkında karar veriyor.”

Monitor-Respiratory-Exspiron-6

Açıklananlara göre, sistemin bir çok özelliği var. Bunlardan bazıları: dokunmatik ekranlı ve kullanımı kolay olan, anlık dalgalanmaları, gidişatı ve sayısal verileri gösteren kullanıcı arayüzü; hasta bağlantı kablosu; 2 saat boyunca çalışabilen batarya; serum askısı aparatı; elektronik sağlık kayıtları ile bağlantı; hemşire çağırma arayüzü ve Philips VueLink / Intellibridge; USB bağlantısı; rapor kayıt ve basım.

Cihazın kullan-at Patient PadSet teknolojisi temel alınarak geliştirilmesi nedeniyle, oldukça kolay bir kullanıma sahip olduğu da açıklananlar arasında.

Submit a Comment