Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlık Problemlerinizi Yüzünüzden Okuyan Affectiva

Sağlık Problemlerinizi Yüzünüzden Okuyan Affectiva
Kubilay Han Uluerim

Waltham, Massachusetts merkezli duygu analiz şirketi Affectiva, Fenox Venture Capital tarafından yönetilen fonlama kampanyasında 14 milyon$ topladı. Yapılan açıklamaya göre, şirket elde ettiği parayı Emotion AI platformunu geliştirmek ve çalışmalarını dünya çapına yaymak için kullanacak.

Fonlamaya ek olarak, şirketin yönetim kadrosunda da pozisyon değişiklikleri yapıldığı belirtildi. Buna göre, eski CEO ve başkan Nicholas Langeveld Yönetim Kurulu Başkanı olurken, kuruculardan Dr. Rana el Kaliouby CEO koltuğuna oturdu.

Affectiva

“Fenox Venture Capital’ın Affectiva’ya yaptığı yatırım için çok heyecanlıyım. Biz, duygu verilerinin ve öngörülerin çeşitli sektörlerde nasıl kullanıldığı ile ilgili bir dönüm noktasındayız. Bu yatırım, bizim oyun, sağlık hizmetleri ve video iletişim teknolojileri gibi yeni alanlardaki büyümemizi körükleyecektir.” diyor Langeveld.

Şirketten gelen bir diğer açıklamaya göre, Affectiva’nın teknolojisinin en büyük kullanım alanlarından bazıları: otizm, depresyon, beslenme, akli denge, ruh hali, stres ve öfke kontrolü gibi akademik araştırmalar. Affectiva Ürün Stratejisi ve Pazarlama Yardımcı Başkanı Gabi Zijderveld’in dediklerine göre, pek çok şirket, Affectiva’nın ürünlerini kullanarak uzun süreli ruh hali gözlemi gibi uzaktan hasta takibi projeleri yürütmeyi planlıyor.

Submit a Comment