Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Spotify ile Terlemeye Hazır mısınız?

Spotify ile Terlemeye Hazır mısınız?

| On 27, May 2015

images

Müzik severlerin gözdesi Spotify, aynı şarkıları dinlemekten sıkılanlara güncel müzik listeleri ve dünyanın her yerinden birçok radyo kanalını dinleyebilme imkanı tanımaya devam ediyor. Fakat özelliklerini sıradan bir müzik sitesinin yapabileceğinden çok daha ileriye taşımaya kararlı. Geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı ve fitness meraklılarını sevindirecek yeni uygulaması da bu yolda atılmış adımlardan biri. Bu yeni özelliğiyle Spotify siz koşarken temponuza uygun şarkılar seçecek ve temponuz değiştiğinde şarkı da değişecek. Şu an için sayısı bilinmeyen şarkı listelerini Spotify hazırlayacak ve isteğe bağlı olarak kullanıcının kendi playlistlerinden de mevcut tempoya en uygun şarkılar otomatik olarak seçilebilecek. Bu uygulamanın en büyük destekçileri ise, 2012’den bu yana ortak projeler yürüttüğü Nike ve Reebok firmaları. Reebok’ın playlist’i ile ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Spotify’ın yenilikleri bununla da kalmıyor. Dünyaca ünlü müzisyen ve Dj’ler, 2015 yılının prime trendlerini belirledikten sonra, dakika başına düşen vuruş sayısı(BPM), ritmik yapı, melodi ve sözlerin uyumuna dayalı özel bir formülle, Spotify’da spor salonlarına gidenlere uygun şarkı listeleri oluşturuyorlar. Uygulama artık kullanıcının gün içindeki davranışlarını da yakından takip ederek buna uygun playlistler ve şarkılar önerebilecek. Uygulamada bir kaç ara yüz değişikliği olacağını da duyuran Spotify, en çok terleten fitness listeleriyle karşımıza çıkmaya hazır. Merakla bekliyoruz.

Spotify’ın yenilikleri yalnızca fitness alanıyla sınırlı değil. Firma tarafından yapılan duyuruya göre; ESPN, TED, MTV, Vice, EpicTV, WNYC, RadioLab, PRX, ABC gibi büyük yayıncı şirketlerle anlaşan Spotify, video ve haber içeriklerini podcastler ile zenginleştirerek müzik içeriğine entegre edecek. Spotify  bu atılımıyla video alanında faaliyet gösteren Facebook ve Youtube gibi platformlara da rakip olacak gibi gözüküyor. Spotify, kullanıcıların isteklerine cevap verebilmek için çalışmalarına devam tüm hızıyla devam ediyor.

runkeeper-spotify-169x300

Submit a Comment