Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

iPhone, Android ve Windows Phone’lardaki En İyi Sağlık Uygulamaları

iPhone, Android ve Windows Phone’lardaki  En İyi Sağlık Uygulamaları
Ceren Gülpınar

Sağlık uygulamaları, son zamanların hızla yükselişe geçen teknolojik gelişmeler olarak tanımlanmaktadır. Tüketiciler ve şirketler öncelerde, kendi kendine tanı, sağlık ve sağlıklı yaşam için fit olma ile ilgili konulara odaklanmıyordu. Ancak teknolojinin de gelişmesiyle, ihtiyaçlara göre uygulamalar da çeşitlilik gösterdi. Samsung Galaxy S5‘in sahip olduğu kalp hızı monitörü veya iPhone 5S‘in M7 işlemcisi kullanılarak, sağlıklı yemek pişirmeden, adımlarınızın takibine kadar zengin uygulama içerikleri bulunmaktadır.

2014 yılının en iyi sağlık uygulamaları için yapılan araştırmalarda, iPhone için piyasaya sürülen Moves, bisiklete binme odaklı uygulama Strava, Windows Phone 8 için tasarlanmış Caledos Runner bu uygulamaların içinde yer almaktadır. Uygulamaları sağlıklı yaşamın temel taşları olarak düşünürsek, uygulamalar kullanıcıları, kentin en sağlıklı bireyleri yapmayı hedefliyor.

İşte 2014’ün en iyi sağlık uygulamaları:

 

1) Moves(iOS):

Moves

Moves iPhone 5S tarafından, resmi olmayan tipik bir uygulama olarak kabul edildi. Moves, başka bir cihaz alınımına gerek kalmadan, tek başına iPhone’nu  pil dostu bir fitness izleyicisine dönüştüren M7 işlemcisiyle entegre edilmiş. Uygulama ile otomatik olarak nerede kaldığınızı görebilecek ve hangi faaliyetleri gerçekleştirdiğinizi kayıt altına alabileceksiniz.

 

2) 100% Army Fit (iOS)

 

army fit

Bu aslında İngilizler tarafından oluşturulan ilk spor uygulamasıdır. Oldukça başarılıdır. Eğitmenler tarafından standartları belirlenen belirli seviyelerdeki bir dizi  kas ve kardiyo egzersizleri uygulama içinde mevcuttur. Çoğu zaman bu uygulamaları kendi başımıza seçmek ve yapmak bizim için işkencedir ancak bu uygulama ile, ihtiyacımız olan aktiviteleri gerçekleştirmek bizi başarıya daha kolay yönden ulaştıracaktır.

 

3) Weight Watchers Simple Start (iOS)

weight watches

Weight Watchers, yalnızca dietle alakalı bir uygulama değildir. Aynı zamanda kullanıcının ne yediği ve sağlıklı yaşamınızla ilgili konuları dikkate alan bir uygulamadır. Yemek konusunda gerçek bir oyun bozan olabilir. Simple Start, Weight Watchers‘ın ücretsiz sürümü olarak piyasaya sürüldü. Sizin için temel hedefleri belirleyen ve daha sonrasında belirlediği reçete doğrultusunda sizden istenilenleri yapmanıza yaraya bir uygulamadır.

4) Strava (iOS, Android):

Strava, koşu ve bisiklet severlerin tercih ettiği ücretsiz bir uygulamadır. Sahip olduğu sürüş izleme yeteneği ile, doğru hızı, ne kadar yükseğe tırmandığınızı söyler.

5) Caledos Runner (Windows Phone)

caledos

Caledos Runner, Windows Phone kullancılarının kendilerini dışlanmış gibi hissetmemeleri için piyasaya sürülmüş bir uygulamadır. Kalp hızı monitörleriyle uyumlu zekice tasarlanmıştır ve kendi müzik çalarını içermektedir. Microsoft’un ‘Metro UI’ arayüzünden ilham alınarak tasarlanan uygulamanın kullanımı basit ama ön yüklemesi zordur.

 

 

 

 

Submit a Comment