Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Teladoc, Advance Medical’i 325 Milyon Dolara Satın Aldı

Teladoc, Advance Medical’i 325 Milyon Dolara Satın Aldı
Ceren Seber

Doktorlara sanal erişimle uzaktan muayene olanağı sağlayan ve hızla büyüyen Amerikan şirketi Teladoc, tele sağlık sağlayıcısı Advance Medical’i, Amerika dışındaki küresel pazarda görünürlüğünü artırmak için 352 milyon dolara satın aldığını açıkladı.

Tele sağlık yöntemleri, sunduğu kolay ulaşılabilen sağlık hizmetleri ve düşük muayene ücretleriyle özel sigorta şirketleri ve işverenler arasında giderek popülerlik kazanıyor. 2002 yılından bu yana, dijital teknolojilerden yararlanarak doktorlara sanal ortamda muayene imkânı tanıyan Teladoc ürün portföyünü genişletmek ve küresel pazardaki operasyonlarını arttırmak için Boston merkezli tele sağlık şirketi Advance Medical’i satın aldığını açıkladı.

Anlaşma şartlarına göre, satın alma bedeli 292 milyon dolar nakit ve 60 milyon dolar stok olarak belirtildi. İspanya kökenli Advance Medical şirketinin kurucu ortakları Marc Subirats ve Carlos Nueno, Teladoc’un yönetim ekibine dâhil olacaklar. Neuno, yaptığı açıklamada “Teladoc’un sanal muayene çözümünün doğası gereği kapsayıcı olması ve insanlara bulundukları yerden veya tıbbi durumlarından bağımsız olarak cevaplar ve sonuçlar vermesi gerektiği düşüncesini paylaşıyoruz. Müşterilerimiz gitgide artarak yüksek kalitede sanal bakım talep ediyorlar ve artık bu değişimi sağlık sistemine uyarlayabilecek durumdayız.” dedi.

Anlaşma, ABD’nin özel sağlık sigortası pazar büyüklüğünü ikiye katlayan Latin Amerika ve Asya gibi ülkelerde Teladoc’un sektöre girmesine olanak sağlıyor.

Teladoc ve Advance Medical ortaklığı; şu anda 125 ülkeye 20’den fazla dilde hizmet veriyor ve bünyesinde 2000’den fazla çalışan barındırıyor.

Kaynak: Forbes

Submit a Comment