Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Tele Sağlık Hizmetlerinin Geleceği

Tele Sağlık Hizmetlerinin Geleceği
Ali Mahmut

Geçtiğimiz günlerde American Well firması, yeni anketinin sonuçlarını yayınladı. Hastaların Tele Sağlık konusuna bakışları hakkında ilginç sonuçlar ortaya çıktı. American Well verilerine göre tüketiciler bilgiyi; telefonda konuşarak almaktansa, yüz yüze görüntülü sohbet ile almayı daha çok tercih ediyor.

Telehealth1

Ankete katılanların %94’ü sorularını ve cevaplarını görüntülü sohbet ile gerçekleştirmek istiyor. Telefon ve güvenli mesajlaşma sadece sınırlı internet erişimine sahip olunduğu durumlarda tercih ediliyor. Hastalara teşhis koymaları daha kolay olduğu için, American Well doktorları da görüntülü görüşmeleri tercih ediyor. Yüz yüze görüntülü görüşmeler ile hem hastalar kendilerini daha rahat hissediyor hem de doktorların teşhis koymaları ve tedavi yöntemleri hakkında tavsiye vermeleri kolaylaşıyor.

Telehealth

Online Care Group Başkanı ve Medikal Direktörü Dr. Peter Antall: ‘’Hastayı tedavi ederken ilk yaptığım; yüzüne bakmaktır. Hastanın vücut dili ve yüz ifadeleri, durumlarını daha iyi kavramama yardımcı oluyor. Bunu telefonda kaçırabilirim.’’

Çalışmalar gösteriyor ki; Tele Sağlık hizmetleri her geçen gün büyümekte. HIS Technology raporuna göre; 2018 yılında, dünya çapında Tele Sağlık hizmetlerini kullananların sayısı 7 milyonu geçecek.

 

Submit a Comment