Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Tele-Tıp Devleri Teladoc ve HealthiestYou Birleşiyor

Tele-Tıp Devleri Teladoc ve HealthiestYou Birleşiyor
Kubilay Han Uluerim

Lewisville, Texas merkezli tele-tıp şirketi Teladoc, sağlık uygulamaları üreten HealthiestYou firmasını 125 milyon $’a satın alacağını açıkladı. Kasım ayında Frontier Capital’dan 30 milyon $ para toplayan HealthiestYou, daha önceden çalışanlarına 100.000 eczanede 5000 ilacı fiyat bakımından karşılaştıran bir uygulama vermişti.

Geçtiğimiz yılın sonunda akıllı telefonlara ve TV’lere görüntülü doktor ziyareti özelliği ekleyeceğini duyuran Teladoc’un dediğine göre, HealthiestYou 2015 yılında 10 milyon $, 2016 yılının ilk 6 ayında ise 8 milyon $ para kazanmış.

“Bu, tüketicilerin sağlıklarını kendi ellerine almalarını sağlayan 2 tele-tıp devinin birleşmesi için büyük bir fırsat. Teladoc ve HealthiestYou’nun çözümleri birbirlerini tamamlıyor; ileri seviye tüketici etkileşimine olanak sağlıyor.” diyor Teladoc CEO’su Jason Gorevic.

Teladoc, yaptığı resmi açıklamada ödeme için 45 milyon $ nakit vereceğini ve bu miktarın geri kalanını 80 milyon değerinde hisse ile tamamlayacağını söylüyor. Gorevic, bu birleşmenin tele-tıp şirketleri tarafından daha az rağbet gören küçük ve orta büyüklükteki işverenlere ulaşmayı kolaylaştıracağını belirtiyor.

Submit a Comment