Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Tele Tıp İmkanları Hapishanelerde Kullanılacak

Tele Tıp İmkanları Hapishanelerde Kullanılacak
Buğrahan Ceylan

Tele tıp alanındaki gelişmelerden ve kullanım alanlarından yazılarımızda şimdiye kadar pek çok kez söz ettik. Fakar bu sefer tele tıp alanı belki de daha önce çok dikkat etmediğimiz bir alanda kullanılmaya başlanacak; hapishaneler.

The Colorado Department of Corrections ve Denver Health Medical Center bir araya gelerek tele tıp imkanlarının hapishanelerde, mahkumların çeşitli sağlık ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bir pilot program başlatıyor.

Bu ay içinde Colorado’da başlatılacak olan bu uygulama, tutuklu hastaların romatoloji, salgın hastalıklar, ortopedi ve genel cerrahi alanlarındaki ihtiyaçlarına ve danışma servislerine yönelik hazırlanmaktadır.

Govtec’in hazırladığı rapora göre, Colorado eyaleti bu programı iki farklı sebepten dolayı oldukça yararlı görmektedir. Bu sebeplerden ilki, sağlık sebepleriyle dışarı çıkarılması gereken tutuklu hastaların kaçma girişimlerini önlemek. Diğer sebep ise tabii ki tutuklunun üst düzey koruma ve güvenlik önlemleriyle birlikte taşınmasının getireceği maliyetleri en aza indirmek. Colorado eyaletinde 19 farklı tesis şimdiden programa kayıtlı.

Tele tıp hakkında detaylı bilgi edinmek ve kullanım alanlarını görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

 

Submit a Comment