Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Doktorlar İçin Zaman Kurtaran 5 Çözüm

Doktorlar İçin Zaman Kurtaran 5 Çözüm
Seçil Uygungil

Birden fazla sorumluluğu olan doktorlar her gün zaman kısıtlamasıyla karşı karşıyadırlar. Özellikle haftalık veya aylık hedeflerinizin yanında gün içinde ve iş hayatının dışında da günlük yaşamınızda üstesinden gelmeye çalıştığınız farklı sorumluluklarınız varsa zamanı akıllıca kullanmak daha da zorlaşır. Yapmanız gereken şeylerle ilgili strese girmek yerine, neden basit zaman kurtaran teknolojilerle zamanınızı akıllıca ve etkili bir şekilde kullanmıyorsunuz?

Tıbbi çalışma yönetimi, ofis ve personel yönetiminden daha fazlasıdır.  Neyse ki doktorlar için kolay öğrenebilecekleri, uygulayabilecekleri ve her gün kullanıp değerli zamanlarını kazanabilecekleri teknoloji mevcut.  Aslında, her meşgul doktorun göz atması gereken beş ana teknoloji ve servis var.

1.   Zirtual yardımcı tutun

Zirtual zaman kısıtlamanızın daha rahat üstesinden gelebilmeniz için yardımcı olan bir şirket. Zirtual, size sanal yardımcılar sunarak zamanı daha etkili kullanabilmenize yardımcı oluyor.

2.   Görevlerde dış kaynak kullanın

Hastalarla ilgilenirken ve genellikle tıbbi pratik yeteneklerinizi kullanmanın yanında; blogları, sosyal medyayı ve e-mail bülteni gibi pazarlama sistemi taktiklerini de uygulamak önemlidir. Bu taktikleri kendi başınıza uygulamaktansa bu görevi sağlık hizmeti sektöründen ve online pazarlama sektöründen anlayan uzmanlara verebilirsiniz.  İşinizin reklamını sizin yerinize yapan bir şirketle anlaşma yapabilirken neden siz uğraşasınız ki?

3.   Görevlerde kitle kaynak kullanın

Değerli zamanınızı çalan belirli konularda kitle kaynağı kullanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Sıklıkla yapılması gereken görevlerde kitle kaynak kullanımı işi izlemenize ve gereken sonuçları almanızı sağlaması açısından sizin için iyi bir alternatif olabilir.

99 Designs veya CrowdSpring gibi kitle kaynak grafik dizaynlarının bulunduğu sitelere göz atın.  Daha detaylı bir soruya cevap arıyorsanız, arama motorlarından daha iyi sonuç alabileceğiniz Quora’yı deneyin.

4.   Tabletleri kullanın

Doktorların için hayat kurtarıcı teknolojilerden biri de tabletlerdir, özellikle de Apple iPad. Gün içinde, hastalara prosedürleri göstermeniz, çalışma saatlerinizi aklınızda tutabilmeniz ve daha fazlası  için tabletleri kullanarak zaman kazanabilirsiniz. Apple’ın sağlık hizmetleri uygulamalarına App Store’dan göz attınız mı?

5.   Google Drive

Google Drive’ı özellikle bulut bilişim amaçlı kullanmanız gerekmiyor ama en iyi bulut bilişimlerden biri olmasıyla birlikte 5 gigabayta kadar da ücretsiz.

Google drive uygulamasıyla düzenlenmiş olan tıbbi çalışma yönetimi fikirleriyle önemli dosyalarınıza ve belgelerinize ulaşabilirsiniz. Apple iCloud, Dropbox ve Amazon’un bazı servisleri de aynı görevi görmektedir.

Doktorların kolay öğrenebileceği basit ama etkili bir teknoloji çağındayız ve bu ipuçlarını takip ederek zamandan tasarruf edilebilir.

 

 

Submit a Comment