Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Tele-Tıp ve İlaç Dağıtım Şirketi Port Medical Büyümeye Devam Ediyor

Tele-Tıp ve İlaç Dağıtım Şirketi Port Medical Büyümeye Devam Ediyor
Kubilay Han Uluerim

Tokyo merkezli Port, kronik hastaların çevrimiçi olarak doktor ziyareti yapmasını sağlayan Port Medical tele-tıp platformunun, beta versiyonunu yayınlamaya hazırlanıyor.

Şirket, Eight Roads Ventures JapanMitsubishi UFJ Capital ve Global Brain sayesinde 900 milyon yen (7.9 milyon$) kadar fon topladı. Daha önceden, kariyer yapma tavsiyesi veren CareerPark ve seyahat tavsiyesi veren Tabimo siteleri sayesinde oldukça deneyim kazanan Port, geçtiğimiz Kasım’da açılan Medicil sitesi sayesinde de, sağlık sektörüne girmiş oldu. Sonunda Port Medical Platform’u kuran şirket, bu alanda daha çok ilerlemek için kolları sıvadı.

Port, bu web sitelerinin 2016 yılında 30 milyondan fazla ziyaretçinin ilgisini çekeceğini söylüyor ve kariyer planlama, seyahat, sağlık ve finans konusunda verdiği hizmetin ötesine geçeceğini belirtiyor. Ayrıca şirket, doğal dil işleme ve yapay zekâ kullanarak, internet için bir öneri motoru geliştirmeye hazırlanıyor. Port Medical Platform’un ise hükümetler, hastaneler ve sağlık endüstrisindeki diğer hissedarlar ile daha yakından çalışacağını belirtiyorlar.

Submit a Comment