Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Tinder Organ Bağışı İçin Destek Arıyor

Tinder Organ Bağışı İçin Destek Arıyor
Ece Balkan

Son günlerin en popüler arkadaşlık uygulamalarından biri olan Tinder, İngiltere’nin Ulusal Sağlık Servisi (NHS Blood and Transplant) ile organ bağışına dikkat ve destek çekmek için geçtiğimiz ay yeni bir işbirliğine imza attı.

Tinder, İngiltere’nin ünlü isimlerinden oyuncu Jamie Laing, tekvandocu Jade Jones ve aktör Gemma Oaten’ı bu kampanyaya dâhil ederek onlar için uygulamada özel profiller oluşturdu. Bu ünlü isimlerin profillerini sağa kaydırarak beğenen ve eşleşen kullanıcılar, “Keşke organ bulmak da eşleşmek kadar kolay olsaydı” mesajını gördükten sonra Tinder, kullanıcılardan organ bağışı yapmalarını isteyerek ve onları NHS’nin organ bağışı sayfasına yönlendirecek.

organ-bagisi-tinder

Bu kampanya sayesinde Tinder ve İngiltere’nin Kan ve Organ Nakli servisi organ bağışına olan farkındalığı ve organ bağışlarını arttırmaya destek olmayı amaçlıyor.

Tinder’ın Avrupa Birliği başkanı Hermionie Ways, “Umuyoruz ki bu ortaklık insanları farklı bir karar vermek için şevklendirir ve onları organ bağışçısı olarak kayıt olmaya yönlendirir.” açıklamasını yaptı.

Uluslararası Sağlık Servisi direktörü Sally Johnson, bu işbirliğini bir flört uygulamasıyla oluşturmalarının nedenini de insanların daha fazla dikkatini çekmek ve onlara organ bağışına katılmanın aslında çok kolay bir şey olduğunu göstermek olduğunun altını çizdi.

Submit a Comment