Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Torbay and South Devon Bilişim İşlemlerini Kolaylaştırmak İçin HealthShare’i Seçti

Torbay and South Devon Bilişim İşlemlerini Kolaylaştırmak İçin HealthShare’i Seçti
Kubilay Han Uluerim

Temel/akut bakım, topluluk sağlığı ve sosyal güvenlik gibi sağlık hizmetlerini tek çatı altında birleştiren klinik bir portalın Torbay and South Devon NHS Foundation Trust tarafından devreye sokulacağı duyuruldu.

InterSystems’ın HealthShare portalının vakfın kalp hastalığı ekibiyle yaptığı başarılı denemeden sonra bu hizmetin kademeli olarak sene sonundan önümüzdeki sene Mayıs’a kadar birçok kuruma yayılacağı belirtiliyor. Vakfın Bilişim Hizmetleri Müdürü Gary Hotine’in dediklerine göre HealthShare sayesinde vakfın 7 temel sistemi birleştirilecek. Bu sistemler arasında taburcu evrakları, hasta yönetim sistemi, radyoloji, patoloji ve Patients Know Best portalının bazı kısımları bulunuyor. Lakin uzun vadede 100 civarı sistemin platforma ekleneceği söyleniyor.

Tek oturumda birçok klinik veriye erişmenin yanı sıra HealthShare’in işlevselliği hasta bakımını da geliştirecek. Örneğin bir alarm sistemi sayesinde hastanın başka sağlık ve sosyal güvenlik hizmetleriyle etkişelime geçtiği klinikçilere bildirilebilecek.

Kasım 2013 tarihinde Torbay ve South Devon bölgesi NHS England tarafından 13 birleşik sağlık sistemi öncüsünden biri olarak seçilmişti. NHS England’ın o vakitte belirttiği gibi bu bölge halihazırda iyi koordine olmuş bir durumdaydı. Lakin geçtiğimiz sene Eylül ayında yayımlanan bir rapora göre vakfa bağlı pek çok kuruluş IT problemleriyle uğraşıyor.

Portalın yayılması için yapılan ilk fonlamanın Safer Hospitals, Safer Wards Technology Fund  ya da yaygın adıyla “tech fund one” tarafından gerçekleştirildiği de açıklanan bilgiler arasında.

Submit a Comment