Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

UCL, Dijital Sağlık Sektörünü Geliştirmek İçin Cerner ile Ortaklığa Girdi

UCL, Dijital Sağlık Sektörünü Geliştirmek İçin Cerner ile Ortaklığa Girdi
Kubilay Han Uluerim

Londra’nın meşhur üniversitesi UCL; araştrıma, inovasyon ve eğitim üzerine odaklanmak için sağlık pazarı IT lideri Cerner ile ortaklığa girdiğini duyurdu.

Resmi açıklamaya göre bu iki ekip; araştırma ve uygulama arasındaki boşluğu kapatmak, geleceğin sağlık sektörüne iş gücü hazırlamak ve dijital teknolojilerin pazara sürülmesini hızlandırmak için çalışacak. Bu ortaklığın en güçlü dayanağı ise tabii ki Cerner’ın pazardaki tecrübesi ve sahip olduğu şebeke.

Ortaklığın temel amaçlarından biri de AR-GE’den elde edilen sonuçların uygulama aşamasına geçiş süresini kısaltmak. UCL ve Cerner bunu başarmak için yeni araştırma fırsatları oluşturmayı ve elde edilen sonuçları rutin tedavilere uygulamayı deneyecek.

a-blandford-2-300x300-q100

UCL’den Ann Blandford

“Dijital teknolojiler sağlık sektörü için giderek daha önemli hâle geliyor. Dijital Sağlık Enstitüsü, UCL bünyesinde insan ve veri bilimi alanında çalışan birçok önemli araştırmacıyı temsil ediyor. Başka kurumlarla ortaklaşarak bu organizasyonu büyütme ve geliştirme niyetindeyiz. UCL’in hem araştırma hem de eğitim konusunda Cerner ile köklü bir geçmişi var. Bu geçmiş üzerine kurulan ortaklık sayesinde gelecekteki tıbbi uygulamaları değiştirecek yeni araştırmalar yapacağız.”

– UCL Dijital Sağlık Enstitüsü Yöneticisi Ann Blandford

 

Kaynak:

Submit a Comment