Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Validic Dijital Sağlık Ekosistemi Değerini 100 Milyona Ulaştıracak

Validic Dijital Sağlık Ekosistemi Değerini 100 Milyona Ulaştıracak
Alperen Sözen

Dijital sağlık verilerini kümeleme üzerine çalışan işbirliktelik ve sağlık teknolojileri firması Validic, kendisine ait küresel dijital sağlık ekosistemini büyütmek için başka platformlar ve firmalarla anlaşma imzaladığını açıklamıştı. Şirketten hizmet alan firmalara Pfizer, WebMD, NexJ ve MedHost gibi firmaların katılımıyla, 80 milyonluk portfolyosunu bir anda 100 milyona yaklaştıran firma, sektörde hızlı büyüyenler arasına girdi.

Validic

Validic’in mHealth Summit’de firma olarak yaptığı sunumla, müşterilerine verdiği güven sonrası iki yeni müşteriyi daha bünyesine kattı. Bununla birlikte, Validic’den hizmet alan pek çok marka, mHealth Summit’de aldıkları hizmetin kendilerine sağladığı yararları anlattı. Validic’in bulut bilişim temelli dijital sağlık platformunu kendi sağlık teknolojilerine dahil ederek hastalar hakkındaki verileri kolayca işleyebilen firmalar, aldıkları hizmetten son derece memnun olduklarını belirtti.

Validic’in yeni müşterileri arasında tüketici markalarından Adidas’da yer aldı. Adidas Group adı altında firmayla anlaşma imzalayan marka, Validic dijital sağlık ekosistemine kendisine ait fitness ve sağlık uygulamalarını dahil etti. Bu yeni ortaklık ile kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlayan Adidas, Validic’ten aldığı verimli bilgiler yardımıyla tüketicilerine daha sağlıklı bir yaşam tarzını da benimsetebilecek.

Validic 100 milyonluk hedefine ulaştıktan sonra, sektörün en çok yatırım alan kısmı giyilebilir cihazlarla ilgili bir çalışma yapıp yapmayacağına dair henüz bir söylemde bulunmadı. Ne var ki, bu kadar güçlü bir oyuncunun, böylesi büyük bir pazarı atlaması pek de olası görünmüyor.

Submit a Comment